NBA: Udrih do tretje zaporedne zmage

Košarkarji Sacramenta so s 101:98 premagali Oklahomo. Najbolj razigran je bil Jason Thompson z 21 točkami in 14 skoki, Slovenec Beno Udrih je za Kralje odigral 40 minut in k tretji zaporedni zmagi v NBA prispeval 12 točk, 4 skoke, 3 podaje in 2 ukradeni žogi.

11. november 2009 11.12
P. Z./STA
P. Z./STA
Sacramento - Novinec Tyreke Evans je k domači zmagi dodal 20 točk in osem podaj, pri gostih pa je Kevin Durant dosegel svoj strelski rekord sezone s 37 točkami, od tega jih je 26 dosegel v drugem polčasu, a je ob pisku sirene zapravil odločilni met za podaljšek.

Na Floridi so domači košarkarji Miami Heat na krilih neverjetnega Dwyana Wada z 90:76 premagali Washington Wizards, ki so ob polčasu še vodili za osem točk. Wade je 29 od svojih skupaj 41 točk dosegel v drugem polčasu. "Moštvo Washingtona je dobro, a ta čas igra malo zmedeno. Če bi tokrat izgubili proti moštvu, ki ne igra v popolni postavi, bi se nam to pozneje v sezoni gotovo maščevalo. In prav to sem soigralcem skušal vtepsti v glave med polčasom, v drugem delu igre pa sem nase prevzel odgovornost, da bi s tem prebudil tudi soigralce," je po tekmi dejal Wade, ki je zadel 14 košev iz 29 poskusov.

Po tokratnem strelskem dosežku se je Wade, lani prvi strelec lige NBA, pridružil košarkarjema Kobeju Bryantu (LA Lakers) in Carmelu Anthonyju (Denver Nuggets), ki sta bila doslej edina, ki sta v tej sezoni več kot enkrat presegla 40 točk. Michael Beasley je za vodilno ekipo jugovzhodne skupine dodal 15 točk, Mario Chalmers pa 13.

Chicago Bulls so v domači dvorani za točko (89:90) izgubili proti Denver Nuggets, ko je šest desetink sekunde pred koncem zadel Chauncey Billups, poskus Brada Millerja za zmago pa so sodniki razveljavili. Carmelo Anthony je dosegel najmanj točk to sezono (20), Billups jih je zbral 17, Kenyon Martin pa 15 in deset skokov. Pri gostiteljih je Derrick Rose zbral 22 točk, Luol Deng pa 21.

Memphis Grizzlies so z 79:93 izgubili proti Portland Trail Blazers, za katere je Brandon Roy dosegel 20 točk, LaMarcus Aldridge pa 16 in 12 skokov. Gosti so dosegli tretjo zaporedno zmago, pri Memphisu pa je Španec Marc Gasol zbral 20 točk.

Dallas Mavericks so s 121:103 premagali Houston Rockets; Jason Terry je zbral 24 točk, nemški čudežni mož Dirk Nowitzki pa 23. Erick Dampier je k zmagi Dallasa, ki je še v drugi četrtini zaostajal za 17 točk, dodal 14 točk in 20 skokov. Pri gostih, ki so pred gostovanjem v Teksasu zmagali na štirih od petih tekem, je Aaron Brooks zbral 22 točk.

Charlotte Bobcats so doma z 81:93 izgubili proti Orlando Magic, za katere je Dwight Howard dosegel 15 točk in deset skokov, Vince Carter pa se je po poškodbi levega gležnja, zaradi katere je izpustil štiri tekme, na parket vrnil s 15 točkami.

Charlotte Bobcats - Orlando Magic           81:93
Miami Heat - Washington Wizards 90:76
Chicago Bulls - Denver Nuggets 89:90
Memphis Grizzlies - Portland Trail Blazers 79:93
Dallas Mavericks - Houston Rockets 121:103
Sacramento Kings - Oklahoma City Thunder 101:98