NBA: Zmagi za Vujačića in Dragića

Košarkarji Los Angeles Lakers so v ligi NBA v domači dvorani s 118:110 premagali Atlanta Hawks, Slovenec v dresu gostiteljev Saša Vujačić pa je v osmih minutah k zmagi prispeval dve točki.

02. november 2009 11.14
P. Z./STA
P. Z./STA
Los Angeles - v Staples Centru je blestel Kobe Bryant z 41 točkami in osmimi skoki, Andrew Bynum je dodal 21 točk, Lamar Odom pa 11 in 14 skokov in osem podaj.

Od Slovencev je na parket stopil tudi Rašo Nesterović, ki je s Toronto Raptors s 116:125 izgubil proti moštvu Orlando Magic. Nesterović je odigral 14 minut in v statistiko vpisal štiri točke, dva skoka in podajo.

Zmago pa je vpisal tudi Goran Dragić, ki je s Phoenix Suns doma s 120:112 premagal Minnesota Timberwolves. Dragić je k zmagi v 12 minutah prispeval tri točke, dve podaji in skok.

Miami Heat je doma s 95:87 premagal Chicago Bulls; Dwyane Wade je tokrat zbral 25 točk in tako dosegel nov mejnik v karieri - presegel je namreč 10.000 doseženih košev v NBA; zdaj je pri 10.005 točkah. Udonis Haslem je k zmagi dodal 19 točk in 11 skokov, Miami pa je vpisal še tretjo zmago zapored.

Boston Celtics so s 97:87 premagali New Orleans Hornets, Paul Pierce je k novi zmagi Bostona v novi sezoni lige NBA prispeval 27 točk. V preostalih tekmah so Oklahoma City Thunder s 74:83 izgubili proti Portland Trail Blazers, Denver Nuggets pa so na krilih Carmela Anthonyja in njegovih 42 točk s 133:123 premagali Memphis Grizzlies.