Nenaden mrk Slovenk v Nemčiji

Tudi brez najboljših strelk Grit Jurack in Nadine Krause so bile nemške rokometašice na prvi kvalifikacijski tekmi za nastop na EP 2010 pretrd oreh za slovensko reprezentanco (27:17).

14. oktober 2009 22.04
P. Z.
P. Z.

Wetzlar - Slovenija se je v Wetzlarju le v prvem polčasu predstavila v dobri luči. Za Slovenke to ni bila uspešna generalka pred veliko bolj pomembno sobotno tekmo na Kodeljevem (18.15), kjer bodo gostovale glavne konkurentke za drugo mesto v skupini 4 iz Belorusije.

Četa selektorja Ivice Rimanića, v kateri je kljub drugačnim napovedim nastopila Maja Šon, je bila v igri za presenečenje vse do začetka drugega polčasa, ko je na semaforju pisalo 11:11. Pred tem je po zadetku Barbare Varlec celo vodila z 10:7.

V nadaljevanju pa so gostje močno popustile. V 38. minuti so zapravile že četrto sedemmetrovko od petih in imele velike težave z visoko obrambo 6-0. Nemke so bile neusmiljene iz protinapadov in že deset minut kasneje je bila pri vodstvu z 21:13 tekma praktično odločena. Urok nemških vrat je trajal kar deset minut, premagala pa ga je mlada Tamara Mavsar.

Slovenke bodo morale v soboto proti Belorusinjam, ki so jim preprečile pot na lanski EP v Makedonij, močno zmanjšati število tehničnih napak. Sinoči so jih samo v drugem polčasu storile enajst, za nameček so zgrešile vse štiri sedemmetrovke. Samo sedem doseženih golov v drugih 30. minutah kliče k temeljiti analizi.

Na drugi je Belorusija doma s 32:23 (16:7) premagala Italijo.

Nemčija    27 (10)
Slovenija    17 (10)

Dvorana Rittal, gledalcev 2000, sodnika Lopez in Angel (Španija).
Nemčija: Englert (17 obramb), Schülke (3); Hardter 1, Stange 3, Rösler 2 (2), Walzik 2, Wörz, Kethorn 2, Lörper 1, Müller 6, Neukamp 1, Mietzner 4 (3), Beter 2, Althaus 3.
Slovenija: Stefanišin (10 obramb), Zec (1); Argenti 2, Zrnec 2 (1), Gerič, Gros 4, Šon 3, Puš, Irman 1, Skutnik, Mavsar 1, Varlec 2, Breznik 1, Koren 1.
Sedemmetrovke: Nemčija 7 (5); Slovenija 6 (1).
Izključitve: Nemčija 8; Slovenija 10.