Nesterovičev Toronto slavil v Washingtonu

Košarkarji Toronta so po podaljšku slavili v Washingtonu s 123:118, ljubljanski center Radoslav Nesterovič pa je v 29 minutah prispeval po šest točk in podaj, medtem ko Uroš Slokar ni igral.

31. marec 2007 12.31
Washington - Košarkarji Toronta so po podaljšku slavili v Washingtonu s 123:118, ljubljanski center Radoslav Nesterovič pa je v 29 minutah prispeval po šest točk in podaj, medtem ko Uroš Slokar ni igral. Detroit je doma ugnal New Jersey s 110:105, v gostujoči ekipi pa je Boštjan Nachbar v 17 minutah zbral sedem točk, dve podaji in skok. Los Angeles Lakers je v gosteh klonil po podaljšku s 104:107, Saša Vujačič pa v 12 minutah ni dosegel točke, vpisal je le dva skoka in podajo.

Charlotte je brez pomoči Primoža Brezca na domačem igrišču premagal Milwaukee s 97:81, San Antonio pa Utah s 102:93. Savinjčan Beno Udrih je igral 1:02 minute, njegova statistika pa je ostala prazna. Na preostalih tekmah v ligi NBA so bili doseženi naslednji izidi: Philadelphia - Boston 99:82, Orlando - Indiana 95:87, Minnesota - Miami 77:92, Dallas - New York 105:103, Phoenix - Denver 125:108, LA Clippers - Sacramento 105:101 in Seattle - Memphis 120:93.

Nesterovičev Toronto se je po porazu New Jerseyja v Detroitu še trdneje zasidral na čelu atlantske skupine, junak razburljivega dvoboja v ameriški prestolnici pa je bil Chris Bosh, ki je v podaljšku dosegel osem od skupno 37 točk. V središču ameriške avtomobilske industrije si je domača zasedba zmago priigrala šele v zadnji četrtini. Blestel je Chauncey Billups z 32 točkami in 14 podajami, izdatno pomoč pa je imel v Lindseyju Hunterju in Antoniu McDyessu, ki sta v zadnji četrtini skupaj dosegla 22 točk. V gostujoči ekipi je bil najbolj učinkovit Vince Carter s 27 točkami.

San Antoniu 16. zaporedna zmaga

San Antonio je dosegel že 16. zaporedno domačo zmago proti Utahu, za tokratno pa si največ zaslug lastita Argentinec Manu Ginobili (25 točk) in Francoz Tony Parker (23 točk in 11 podaj). Domači strateg Gregg Popovich je Udrihu namenil le drobtinice, v gostujoči ekipi pa se je strelsko najbolj izkazal Deron Williams (23 točk). Charlotte je na krilih Geralda Wallacea (24 točk) in Walterja Herrmanna (23 točk) prepričljivo ugnal s poškodbami obremenjeni Milwaukee, Brezca pa ni bilo v domači zasedbi. Rakete so na domačem igrišču šele v podaljšku strle odpor Jezernikov, obračun dveh velikanov ameriških košarkarskih parketov pa je dobil Kitajec Yao Ming, ki je dvoboj zaključil z 39 točkami, medtem ko je Kobe Bryant tekmo končal pri 25 točkah.

Dober izkupiček Dallasa

Dallas se je v letošnji sezoni dokopal do 61. zmage, kar je daleč najboljši izkupiček to sezono v NBA, potem ko je na domačem igrišču premagal New York. Pri Teličkih je blestel "čudežni" Nemec Dirk Nowitzki, ki je v zadnji četrtini dosegel 17 od skupno 30 točk. S svojim nizom zaporednih točk je preobrnil dvoboj, Kratkohlačniki pa so navzlic navdahnjeni predstavi Stephona Marburyja, ki je dosegel sezonski strelski rekord (43 točk), ostali praznih rok.