1. SNL: Mariborčani visoko odpravili Aluminij

Nogometaši Mariborčani so na gostovanju pri Aluminiju zmagali s 5:1.

15. september 2012 16.24
15. september 2012 16.05

Kidričevo - Aktualni državni prvaki, nogometaši Maribora, so zadnjo tekmo pred obračunom evropske lige s Panathinaikosom opravili z odliko, saj so Aluminij premagali s prepričljivih 5:1.

Mariborčani so za prvi gol potrebovali 15. minut, ko je po podaji Gorana Cvijanovića z leve strani zadel Aleksander Rajčević. Le tri minute kasneje je domači vratar Tomaž Murko klonil še drugič. Hitro akcijo na sredini igrišča je začel Marcos Tavares, s podajo našel Roberta Berića, ta pa je natančno meril v levi kot nasprotnikovih vrat.

Nogometaši Aluminija so izid znižali v 33. minuti, ko je glavni sodnik Damir Skomina po prekršku Martina Milca nad Robertom Kurežom pokazal na belo točko. Zanesljivi izvajalec najstrožje kazni je bil Marko Drevenšek. Gostje so si pred koncem prvega polčasa pripravili še nekaj priložnosti za tretji gol, vendar so bili Aleš Mertelj, Marcos Tavares in Nejc Potokar premalo natančni, tako da je ostalo pri njihovem minimalnem vodstvu (2:1).

Obramba Aluminija je tretjič klonila v 65. minuti. Gostje so imeli po prekršku nad Timotejem Dodlekom na voljo prosti strel, tega je izvedel Goran Cvijanović in s približno sedemnastih metrov žogo poslal skozi luknjo v živem zidu, vratar Murko je bil nemočen.

Cvijanović je deset minut pred koncem rednega dela zadel še drugič, potem ko je na levi strani igrišča pričakal odbito žogo Tavaresa in jo poslal pod prečko domačega gola. To pa še ni bilo vse, kar zadeva gole, saj se je med strelce vpisal tudi gostujoči rezervist Alen Ploj. Ta je v 83. minuti zamenjal Roberta Berića, nato pa le po minuti igre z glavo premagal vratarja Murka, ki je moral še petič po žogo v svojo mrežo.

Goršek se poslavlja s točko

Na preostali današnji tekmi so nogometaši Rudarja gostili Goričane in še zadnjič nastopili pod vodstvom Andreja Gorška, ki ga bo na prihodnjem dvoboju zamenjal Aleš Čeh.

Domači so povedli v 9. minuti, ko je Elvis Bratanović začel protinapad in podal Mateju Podlogarju, ta pa je z desne strani premagal Vasjo Simčiča. Goričani so izenačili trinajst minut kasneje, z glavo je bil uspešen Amedej Vetrih.

V 79. minuti se je razpoloženi Dejan Žigon že sedmič v sezoni vpisal med strelce, tokrat je sprožil z roba kazenskega prostora in zadel levi zgornji kot vrat Matjaža Rozmana. A Novogoričani so se veselili le minuto, saj je Bratanović takoj zatem po podaji z leve strani iz bližine izid znova poravnal in postavil končni izid dvoboja.