1. SNL: Celjani z zmago nad Rudarjem pobegnili z dna

Celjski nogometaši so v 18. kolu državnega prvenstva na domačem igrišču premagali Rudar z 1:0.

22. november 2015 21.57
hočevar nogomet
M. Ž., Delo.si, STA

Celje - Nogometaši Celja so na tekmi 18. kola državnega prvenstva na domači Areni Petrol premagali Rudar z 1:0.

Celjski nogometaši so se s tretjo prvenstveno zmago začasno prebili na deveto mesto, obenem pa so prekinili črno serijo rezultatov na savinjsko-šaleškem derbiju, na katerem so zadnjič zmagali leta 2011.

Moštvi v prvih 45 minutah nista navdušili. Celjani so imeli terensko premoč, toda priložnosti ni bilo veliko. Obe ekipi sta veliko poskušali s streli od daleč, ki pa so bili za vratarja premalo natančni. V 24. minuti so Celjani prek Marka Pajača izvajali prosti strel z leve strani, Hrvat je poslal ostro žogo v sredino, nekaj igralcev jo je zgrešilo, Ramon Soria pa je bil na drugi vratnici prekratek.

Devet minut pozneje pa so gostitelji vendarle povedli. Prosti strel, tokrat z leve strani, je spet izvedel Pajač, najaktivnejši igralec tekme, žoga je po slabi reakciji Elvedina Džinića nekoliko srečno prišla do Tilna Klemenčiča, ki je z natančnim strelom premagal vratarja Mateja Radana.

Gosti so bili prvem delu povsem nenevarni, v edini pravi akciji se v zaključku ni znašel Damjan Trifković, v drugem pa so začeli precej bolj napadalno, že v 52. minuti so imeli lepo priložnost za izenačenje, ko se je v kazenskem prostoru lepo gradil Mate Eterović, podal do Leona Črnčiča, ta je bil sam pred vratarjem Maticem Kotnikom, ki pa se je izkazal.

V 62. minuti je Kotnik snel žogo z glave Trifkovića, vmes pa so bili blizu gola tudi Celjani, Enes Đurković je vse storil, kot je treba, lepo streljal z roba kazenskega prostora, toda zadel le vratnico. Gostitelji bi vodstvo lahko povišali v 75. minuti, ko je Pajač lepo prodrl po desni strani, podal žogo v sredino, Osman Ali Abd Al-Rahman pa je streljal mimo gola. Gol bi lahko dosegel tudi Milan Spremo, ki je z leve strani kazenskega prostora preslabo streljal, domači pa so ob pritisku Velenjčanov izvedli še nekaj nevarnih protinapadov, a brez pravega zaključka.

Celjani bodo v naslednjem kolu gostovali v Krškem, Rudar pa bo gostil Krko.