1. SNL: Celjani z deseterico do točke proti Krki

Celje je v 12. kolu državnega prvenstva v Novem mestu vknjižilo neodločen izid (1:1).

05. oktober 2014 19.42
M. Ž., Delo.si, STA

Novo mesto - Nogometaši Krke so na zadnjem dvoboju 12. kola državnega prvenstva gostili Celje, dvoboj se je končal z neodločenim izidom 1:1.

Krka je bila večji del tekme aktivnejša in nevarnejša, a v prvem delu so se njihovi poskusi v večini končali pred kazenskim prostorom, izjema je bila 31. minuta, ko je Tomislav Jurić z natančnim strelom z 20 metrov premagal vratarja Kotnika. Celjani v prvem delu niso sprožili niti enega strela v okvir vrat, prebudili so se šele v zadnjih trenutkih pred odhodom v slačilnico, ko je dvakrat poskušal Benjamin Verbič, a obakrat meril mimo vrat, enako se je zgodilo tudi Mislavu Oršiću.

Povsem jasno je bilo, da bodo gosti v nadaljevanju napadli z vsemi močmi, do cilja pa so prišli na ekspresni način, z diagonalnim strelom je izid izenačil Valon Ahmedi. Toda v 55. minuti so Štajerci ostali z igralcem manj, ko je Verbič v svojem kazenskem prostoru igral z roko, Novomeščani pa so imeli z 11 metrov enkratno priložnost, da spet preidejo v vodstvo. A je niso izkoristili, nesrečnik je bil Josip Fuček. Z igralcem več so krkaši zagospodarili na igrišču, toda Žiga Kastrevec, Antun Palić, Jurić in Nikola Žižić niso znali premagati razpoloženega Kotnika.

V 13. krogu bo Krka gostovala pri Zavrču, Celje pa bo gostil Luko Koper.