1. SNL: Gorica vendarle do druge zmage

V derbiju z dna prvoligaške lestvice pokalni zmagovalci prekinili skoraj 250 minut dolg strelski post za zmago nad Krko.

29. september 2014 20.32
lvi*nogomet
J. P., Delo.si

Nova Gorica - V derbiju z dna slovenske prvoligaške konkurence so se nogometaši Gorice vendarle dokopali do druge zmage v sezoni in na razpredelnici tudi švignili na osmo mesto mimo Krke, od katere so bili v zadnjem obračunu enajstega kola boljši z 2:1 (1:0). Novomeščani so torej neuspešno lovili prvo zmago na gostovanjih v sezoni, medtem ko so severni Primorci vendarle prekinili skoraj 250 minut dolg strelski post.

Po uvodnem »otipavanju« je gol padel že iz prve prave priložnosti na tekmi. Ezekiel Isoken Henty je v 24. minuti sprožil z roba kazenskega prostora, žoga se je odbila od tekmečevega igralca Alena Vučkića in presenetila tudi čuvaja mreže Tomislava Pelina. Gostje so izenačili kmalu po odmoru, ko je razigrani Josip Fuček (pred tem je v tednu dni zabil tudi že Rudarju in Olimpiji) natančno meril z roba kazenskega prostora in žogo poslal mimo nemočnega Vasje Simčiča.

A izenačujoči gol Goričanov ni zmedel, znova so prevzeli pobudo in jo kronali v 77. minuti, potem ko je Vinko Buden v kazenskem prostoru nepravilno zaustavil Alessia Innocentija. Sodnik je brez oklevanja pokazal na belo točko, brezhiben realizator je bil Luka Majcen. Domači so imeli v zadnjih izdihljajih igralca manj na igrišču, saj je moral Innocenti zaradi dveh rumenih kartonov predčasno pod prho.

Gorica : Krka 2:1 (1:0)

Nova Gorica, Športni park, gledalcev 300, sodnik Obrenović (Ljubljana).

Strelci: 1:0 - Henty (24.), 1:1 - Fuček (49.), 2:1 - Majcen (77., 11-m).

Gorica: Simčič, Enow (od 53. Kavčič), Modolo, Vetrih, Makinwa (od 48. Majcen), Napoli (od 72. Džuzdanović), Pasqualini, Henty, Vanin, Innocenti, Venturim.

Krka: Pelin, Žižić, Vučkić, Buden, Fuček, Jurić, Palić (od 80. Ihbeisheh), Dežmar, Rašić (od 69. Mojstrovič), Welbeck-Maseko, Kastrevec (od 56. Šaban).

Rumeni kartoni: Napoli, Simčič, Innocenti, Majcen; Fuček, Dežmar.

Rdeč karton: Innocenti (90.).