1. SNL: Olimpija v Zavrču do jesenskega naslova

Olimpija je v 20. kolu državnega prvenstva brez Andraža Šporarja premagala Zavrč z 2:1.

02. december 2015 14.14
02. december 2015 14.31
bsa/nogomet
M. Ž.
M. Ž.

Zavrč - Nogometaši Olimpije so v dvajsetem kolu državnega prvenstva tesno zmagali na gostovanju v Zavrču z 2:1, s čimer so si zagotovili prvo mesto po jesenskem delu tekmovanja.

Ljubljančani na današnji tekmi niso mogli računati na prvega strelca prvenstva Andraža Šporarja, ki je tekmo izpustil zaradi lažje poškodbe stopala, a se kljub temu prebili do vseh treh točk.

Za Zavrč je v peti minuti zadel Josip Golubar, za preobrat pa sta poskrbela Lucas Ontivero v 21. in Ezekiel Henty v 64. minuti.

Olimpija se je s štirinajsto zmago utrdila na vrhu lestvice, ima osem točk prednosti pred Mariborom, ki je igral neodločeno z Domžalami (0:0).

Golubar hitro premagal Šeligo

Gledalci v Zavrču so v prvem polčasu spremljali aktrativno igro s po enim golom v vsaki mreži. Gostitelji so povedli v peti minuti, ko je Josip Golubar prodrl v kazenski prostor, žogo z nekaj sreče spravil mimo treh nasprotnih igralcev, na koncu pa se znašel iz oči v oči z Aleksandrom Šeligo in ga premagal s strelom v levi spodnji kot.

Olimpija je imela tri minute kasneje priložnost za izenačenje. Ezekiel Isoken Henty je na levi strani dobil globinsko žogo in stekel proti kazenskemu prostoru, kjer pa je s prvim, šibkim poskusom, zadel vratarja Dominika Picaka, nato pa bil prvi pri odbiti žogi in jo še enkrat poslal proti golu, a je bil Picak dobro postavljen.

Ontivero poravnal izid

Ljubljančanom se to ni maščevalo in so v 21. minuti izenačili na 1:1. Strelec je bil Lucas Elias Ontivero, ki je z roba kazenskega prostora meril v desni kot, vratar Picak pa je bil prekratek in ni mogel preprečiti gola.

Moštvi sta imeli ob koncu še po eno pravo priložnost. Pri Olimpiji je v 40. minuti poskusil Henty, a se je znova izkazal Picak, tri minute kasneje pa je na drugi strani Šeliga ustavil strel Francesca Tahiraja.

Henty izokristil darilo Glavine

Olimpija je v 64. minuti poskrbela za preobrat. Domači branilec Denis Glavina je slabo posredoval na levi strani svoje polovice in žogo izbil v svoj kazenski prostor, tam pa jo je sprejel Henty, se znebil dveh igralcev Zavrča in zadel za vodstvo Olimpije.

Zavrčani so bili osem minut kasneje oškodovani za enajstmetrovko. Pri domačih je Jure Matjašič sam stekel proti golu Olimpije in poskusil premagati Šeligo, ki je ustavil njegov strel, a po obrambi z roko ustavil tudi Matjašiča, ki je padel v kazenskem prostoru. Gostitelji so zahtevali najstrožjo kazen, ki pa je glavni sodnik Slavko Vinčić ni dosodil.

Domači so si zadnjo priložnost pripravili v 89. minuti. Takrat je Albert Riera izvedel prosti strel na desni strani in podal pred gol, tam je Toni Datković neovirano sprožil z glavo, a meril prek vrat.

Tekma se je končala z zmago Olimpije, ki se je utrdila na prvem mestu.

Eleke odločil v Novi Gorici

Nogometaši Gorice so vpisali enajsto zmago, potem ko so pred domačimi gledalci z 1:0 premagali Rudar.

Goričani so imeli v prvem polčasu več od igre, a niso znali izkoristiti svojih priložnosti. Še najbližje golu sta bila Sandi Arčon v 27. minuti, ki mu je veselje preprečil vratar Matej Radan, in Blessing Eleke, ki je v 39. minuti sam stekel proti vratom Rudarja, a grdo zgrešil.

Gostitelji so v 42. minuti ostali brez Amela Džudanovića, ki si je poškodoval koleno in moral zapustiti igrišče, namesto njega je priložnost dobil Dino Martinović. Prvi polčas se je končal brez golov.

Goričani so na odločilni gol čakali do 87. minute, ko je drugi strelec prvenstva Blessing Eleke izkoristil podajo rezervista Martinovića in dosegel dvanajsti gol sezone.

Gorica se je z enajsto zmago začasno povzpela na tretje mesto, Rudar je sedmi.