1. SNL: Koper pometel z Radomljami, Mujan zadel za zmago Krškega

Nogometaši Kopra so z gostovanja pri Radomljah brez težav odnesli vse tri točke, zmagali so s 4:0.

12. maj 2017 22.06
Gregor Sikošek (D) št.94 Luka Koper in Novogoričan Miha Gregorič št.6, na tekmi 1.SNL. Nova Gorica, Slovenija 28.septembra 2016. [nogomet,1.SNL,Gregorič Miha,Sikošek Gregor,FC Luka Koper,NK Nova Gorica]
N. Gr., STA
N. Gr., STA

Radomlje/Celje - Prva slovenska liga se hitro bliža koncu, 33. krog je otvorila tekma med Radomljami in Koprom, kjer je bil zmagovalec znan že v prvem polčasu. Radomljam niti selitev v lastni športni park, ki je doživel prenovo, ni pomagala na zelenici, Koper pa ostaja v igri za Evropo.

Kalcer Radomlje - Koper 0:4 (0:2)

Športni park Radomlje, gledalcev 400, sodniki: Goričan (Loče pri Poličanah), Friš (Sladki Vrh), Podobnik (Veliki Gaber).
Strelci: 0:1 Križman (3.), 0:2 Pučko (36.), 0:3 Belima (56.), 0:4 Tzandaris (90)..
Kalcer Radomlje: Ivačič, Primc (od 59. Babunski), Jazbec, Ejup (od 46. Marinšek), Jakovljević, Kovjenić (od 47. Krcič), Barukčić, Gajić, Cerar, Janković, Nunić.
Koper: Antolović, Horvat, Gregov, Datković, Pučko, Belima (od 60. Krivičič), Hodžić (od 69. Tzandaris), Kokorović, Pekuson (od 75. Vekić), Križman, Ibričić.
Rumeni kartoni: Krcič; Hodžić, Horvat.
Rdeči karton: /.

Koprčani so v Radomljah pričakovano zmagali in se po nepolnem 33. krogu po številu točk izenačili s petouvrščenimi Celjani, ki bodo drevi gostili Krčane, medtem ko so domači igralci doživeli že 24 poraz v tej sezoni in so na zadnjem mestu prvenstvene lestvice.

Uvod v tekmo je bil izjemno živahen, Koprčani pa so povedli po pičlih treh minutah. Večino dela je opravil Ruben Belima, po njegovi asistenci pa Sandiju Križmanu ni bilo težko zadeti za 1:0. Le dve minuti kasneje pa bi domači nogometaši lahko izenačili, strel Marka Nunića pa je v zadnjem trenutku zaustavila ožja obramba gostov. Primorci bi v 12. minuti lahko povišali vodstvo, a je Senijad Ibričić po strelu z glavo zadel okvir vrat.

Radomljani so v nadaljevanju skušali izenačiti, a si zrele priložnosti za zadetek niso priigrali, na drugi strani pa je Aljaž Ivačič v 23. minuti zaustavil močan in natančen strel Belime. Le pet minut kasneje je domači vratar naredil grobo napako, a Križman ni izkoristil Ivačičevega nepotrebnega »izleta« in je s 30 metrov zgrešil prazna vrata. Ivačič je svojo napako popravil pet minut kasneje, ko je bravurozno zaustavil močan strel Nermina Hodžića, nemočen pa je bil v 36. minuti, ko je Matej Pučko dosegel drugi koprski zadetek z velike razdalje.

V drugem polčasu so varovanci gostujočega trenerja Igorja Pamića imeli vse niti igre v svojih nogah in v 56. minuti po nasprotnem protinapadu prek Belima povišali na 3:0. V 64. minuti je Hodžić storil prekršek v svojem kazenskem prostoru, po katerem je glavni sodnik Vojko Goričan pokazal na 11-metrovko, a je strel Igorja Barukčića zaustavil do tedaj dokaj nezaposleni koprski vratar Marijan Antolović. Končni izid za prepričljivo koprsko zmago je v sodnikovem podaljšku postavil rezervist Theofanis Tzandaris. Kalcer iz Radomelj bo v prihodnjem krogu gostoval v Krškem, Koper pa bo gostil ljubljansko Olimpijo. Obe tekmi bosta v torek, 16. maja.

Celje - Krško 1:2 (1:0)

Arena Petrol, gledalcev 350, sodniki: Vinčič (Maribor), Klančnik (Slovenj Gradec), Kovačič (Preserje).
Strelci: 1:0 Volaš (32.), 1:1 Menasah (78.), 1:2 Mujan (92.).
Celje: Rozman, Brecl, Džinić (od 81. Lupeta), Travner, Vidmajer, Cvek, Pungaršek (od 65. Pišek), Pozeš Vancaš, Podlogar (od 72. Hadžić), Cvijanović, Volaš.
Krško: Zalokar, Vuklišević, Krajcer, Gorenc, Šturm, Kramarič, Kosič (od 59. Mujan), Dušak (od 66. Urbanč), Kovačič (od 74. Jovanović), Dangubić, Mensah.
Rumeni kartoni: Vidmajer, Džinić, Cvek; Kramarić, Gorenc, Kosič.
Rdeči karton: /.

Krčani so dosegli sedmo zmago v državnem prvenstvu in po nepolnem 33. krogu napredovali na osmo mesto. V mestu ob Savinji so uprizorili popolni preobrat, zmagoviti gol pa je v drugi minuti sodnikovega podaljška dosegel rezervist Tonči Mujan. Celjani so po enajstih pozitivnih izidih prvič okusili grenkobo poraza in ostajajo na petem mestu.

Obračun v mestu ob Savinji so bolje začeli Krčani, najbolj zaposlen pa je bil Martin Kramarič. Prvič je nase opozoril v 14. minuti, po njegovem voleju z nekoliko desne strani pa se je izkazal domači vratar Matjaž Rozman. Le šest minut kasneje so gosti izpeljali bliskovit nasprotni napad, znova pa je po strelu Kramarića po tleh sijajno posredoval Rozman.

V uvodu prvega polčasa dokaj rezervirani gostitelji so odgovorili že v naslednjem napadu, po strelu Rudija Požega Vancaša z roba kazenskega prostora pa je bil na pravem mestu tudi gostujoči vratar Marko Zalokar. Celjani so v nadaljevanju vse bolj stiskali obroč pred gostujočimi vrati, njihov trud pa je bil poplačan v 32. minuti, ko je Dalibor Volaš po prostem strelu s 30 metrov dosegel pravi "evrogol" in popeljal svoje soigralce v vodstvu z 1:0. Izbranci domačega trenerja Igorja Jovičevića so šest minut kasneje vnovič zagrozili, po predložku z desne strani pa je bil Nino Pungaršek za malenkost prekratek.

V 52. minuti so gostitelji zapravili idealno priložnost za povišanje izida: v nasprotnem napadu je Klemen Šturm v kazenskem prostoru na nepravilen način zaustavil Požega Vancaša, po strelu Volaša z 11-metrovke pa se je izkazal Zalokar. V nadaljevanju je igra potekala med obema kazenskima prostoroma. Celjani so se malce zaprli in čakali na napake gostov, a jih niso dočakali. Še več, v 78. minuti je Ibrahim Mensah najprej pošteno ogrel dlani domačega vratarja Rozmana, po kotu z leve strani pa se je v kazenskem prostoru najbolje znašel ganski napadalec in izenačil na 1:1. Celjani so v sami končnici močno pritisnili, a so bili neuspešni, v drugi minuti sodnikovega podaljška pa jih je v črno zavil Mujan.

Krško bo v prihodnjem krogu v torek, 16. maja, gostil Kalcer iz Radomelj, Celje pa bo dan kasneje gostovalo v Mariboru.