1. SNL: Koprčani prekinili niz Rudarja, Pekič za zmago Domžal

V 16. kolu 1. SNL je Koper prekinil zmagoviti niz Rudarja, Domžale je doma premagalo Muro, Gorica pa Nafto v gosteh.

29. oktober 2011 18.06
Š. Ro., Delo.si

Domžale - V 16. kolu slovenskega nogometnega prvenstva so po devetih prvenstvenih tekmah brez poraza so Velenjčani danes morali priznati premoč Koprčanom, ki so slavili drugič zapored. Ti so bili večino (sicer ne ravno všečne) tekme za odtenek boljši tekmec, do treh točk pa so prišli po zadetku Ivana Brečevića v končnici tekme, poroča STA.

Prvi polčas so bolje začeli Koprčani, ki so bili nekoliko nevarnejši, sredi polčasa pa so se malce prebudili tudi domačini, ki so sprožili nekaj strelov, vendar ti niso navdušili navijačev. Tudi v drugem polčasu ekipi nista bili posebej napadalno razpoloženi.

Dotlej najlepšo priložnost na tekmi so v 79. minuti zapravili Velenjčani, do strela iz bližine je prišel Damjan Trifković, a je bil strel prešibak in premalo natančen za Hasića. V 81. minuti pa so Koprčani povedli, ko je nekoliko z leve strani in s pomočjo vratnice zadel Ivan Brečević. Velenjčani so v končnici poskušali na vse načine izenačiti, vendar jim pritiska ni uspelo nadgraditi z zadetkom.

Pekič za zmago Domžal

Domžale so po slavju v Novi Gorici igrišče še drugič zapored zapustile s tremi točkami. Levji delež k zmagi, ki Domžalčane utrjuje v zgornjem delu lestvice, je dal Damir Pekič z dvema zadetkoma. Mura, ki je praktično ves drugi polčas igrala z igralcem manj, pa je drugič zapored izgubila in ostaja na šestem mestu, poroča STA.

Tekma v Domžalah je večino prvega polčasa potekala v visokem ritmu, v katerem so sprva prevladovali Sobočani. Domžalčani so sredi polčasa vzpostavili ravnotežje, v 39. minuti pa povedli. Po lepi akciji je z desne strani podal Luka Elsner, Pekič pa je z glavo z dobrih desetih metrov ukanil Luka. Le tri minute zatem je Pekič podvojil vodstvo z lepim strelom z volejem z desne strani kazenskega prostora. Kaj lahko bi domžalski napadalec že v prvem polčasu dosegel »hat-trick«, a mu je v 45. minuti veselje preprečila vratnica.

Kmalu po začetku drugega polčasa so se gosti vrnili v igro, ko je po hitrem protinapadu na desni strani kazenskega prostora do žoge prišel Mitja Lotrič in z natančnim strelom v levi spodnji kot matiral Vidmarja. Gosti so kmalu za tem na igrišču ostali le z deseterico, saj je Denis Kramar v obraz udaril Amerja Krcića in si prislužil rdeč karton.

Goričani boljši v Lendavi

Na gostovanju Hita Gorice v Lendavi so gostje povedli s poceni zadetkom v 9. minuti, ko je napako naredil domači vratar Darko Prša in omogočil Williamu Franklinu Vicenteju, da je iz bližine žogo potisnil v prazno mrežo. Gosti so tudi v nadaljevanju sicer z lahkoto prihajali pred domača vrata in si ob nezanesljivi domači obrambi ustvarjali priložnosti, tako da so bili domači po prvem polčasu lahko še zadovoljni z izidom.

V drugem polčasu so domači zaigrali odločneje, a je po strelih Vita Pluta in Vicenteja v 53. minuti nov zadetek gostv že visel v zraku. Za 2:0 je v 58. minuti z roba kazenskega prostora zadel Plut. V 70. minuti se je mreža domačih še tretjič zatresla, a je sodnik zadetek razveljavil po posredovanju linijskega sodnika, ki je označil nedovoljeni položaj.

Lendavčani so do prvega zadetka prišli z diagonalnim strelom Boštjana Zelka, ki je po predložku Bojana Matjašeca v zadnji minuti z glavo dosegel drugi zadetek, Rok Vori pa je v sodnikovem podaljšku s strelom iz precejšnje daljave za las zgrešil goriška vrata in gostje so slavili zasluženo zmago.

Nafta Lendava - Hit Gorica 2:3 (0:1)

* Mestni stadion, gledalcev 600, sodniki: Huselja (Velenje), Vozlič (Rogaška Slatina) in Jovanovič (Celje).
* Strelci: 0:1 Vicente (9.), 0:2 Plut (58.), 0:3 Galešić (82.), 1:3 Zelko (83.), 2:3 Zelko (90.).
* Nafta: Prša, Korošec, Caban, Jerebic, Matjašec, Da Silva, Tomažič-Šeruga, Vaš, Sreš (od 46. Zelko), Polareczki (od 80. Vori), Vranešević (od 67. Jovanovič).
* Hit Gorica: Simčič, Širok, Zarifović, N. Mevlja, Celcer, M. Mevlja, Kovačević, Galešić, Žigon (od 78. Arčon), Plut (od 77. Jogan), Vicente (od 84. Martinović).
* Rumeni kartoni: Vaš, Korošec, Tomažič-Šeruga, Jovanovič, Da Silva; M. Mevlja, Zarifović.
* Rdeč karton: /.

Domžale - Mura 05 2:1 (2:0)

* Športni park, gledalcev 400, sodniki: Vinčić, Ul (oba Maribor) in Klančnik (Slovenj Gradec).
* Strelca: 1:0 Pekič (39.), 2:0 Pekič (42.), 2:1 Lotrič (47.).
* Domžale: Vidmar, Elsner, Brezovački, Grbić, Apatič, Teinović, Korun, Zatkovič, Lu. Horvat, Krcić (od 78. Gerić), Pekič (od 89. Osmanaj).
* Mura 05: Luk, Cipot, Bohar (od 56. Kouter), Le. Horvat, Eterović, Rep, Dodlek, Maruško, Kous (od 83. Sprečo), Kramar, Lotrič.
* Rumeni kartoni: Korun, Teinović, Zatkovič, Elsner; Sprečo.
* Rdeč karton: Kramar (51.).

Rudar Velenje - Luka Koper 0:1 (0:0)

* Stadion Ob jezeru, gledalcev 1000, sodniki: Jug (Tolmin), Kogej (Idrija) in Rojko (Logatec).
* Strelec: 0:1 Brečević (81.).
* Rudar: Savič, Mujaković, Jeseničnik, Rošer (od 86. Djokić), Trifković, Majcen (od 80. Črnčič), Rotman, Berko, Bratanović (od 66. Podlogar), Tolimir, Dedić.
* Luka Koper: Hasić, Žibert, Blažič, Linić, Struna, Aganović (od 90. Handanagić), Hadžić, Đukić, Bubanja, Osterc (od 78. Brečević), Pučko (od 84. Kelenc).
* Rumeni kartoni: Savič, Majcen; Linić, Žibert.