1. SNL: oslabljeni Lendavčani presenetili Domžale, nov poraz Triglava

V 17. kolu je Nafta končala niz porazov in ugnala Domžale (2:1), Hit Gorica in Rudar sta se razšla brez zmagovalca.

05. november 2011 08.28
05. november 2011 10.18
Gorazd Nejedly, šport, D. O., šport

Ljubljana – Oslabljeni Lendavčani brez kaznovanih Adriana Kocsisa, Arpada Vaša in Mihe Korošca ter obolelega Saša Levačiča so po treh zaporednih porazih iskali zmago na tekmi s prebujenimi Domžalami, ki so bile v vlogi favorita, piše STA. Lendavčani so bili močnejši vsaj za trenerja Stanka Preradoviča, ki je odslužil kazen dveh tekem in se preselil s tribune na trenersko klop.

V 17. minuti so gostje po lepi akciji povedli. Po prostem strelu je Mario Lucas Horvat poslal dolg predložek, ob drugi vratnici je Damir Pekić z glavo prestregel žogo, jo vrnil pred gol in Luka Elsner jo je iz bližine zabil v domačo mrežo. Že v naslednji minuti je iz 18-ih metrov sprožil Joao Gabrijel Da Silva, vendar tik mimo vratnice, enako usodo pa je na drugi strani imel strel Horvata s 25-ih metrov v 24. minuti.

Dve minuti pred koncem polčasa so domači prišli do nepričakovane priložnosti, saj je po napaki domače obrambe Da Silva bil za korak prepočasen in Nejc Vidmar je pred njim izbil žogo v polje. V sodnikovem dodatku je po podaji Dejana Sreša Da Silva zapravil še eno 100 odstotno priložnost za izenačenje, saj je žogo poslal mimo vratarja domače ekipe, vendar tudi mimo vratnice.

Nadaljevanje so bolje pričeli gostje in vratar Prša je imel kar precej dela ob udarcu Dejana Gerića iz precejšnje razdalje. Pekić je bil v 59. minuti še enkrat več prehiter za obrambo Nafte, a je Prša dobro posredoval, kakor tudi ob prodoru Amerja Krcića minuto za tem.

Gostje so bili boljši, a je Nafta nepričakovano rezultat izenačila v 64. minuti. Rezervist Duško Vranešević je bil podajalec, Sreš pa je iz roba kazenskega prostora, z ne tako močnim kot natančnim strelom, zadel desni spodnji kot nemočnega vratarja Vidmarja. Domači so bili blizu vodstvu v 72. minuti, ko so izigrali obrambo gostov, a povratne žoge Patrika Raduhe nihče v sredini ni uspel poriniti v domžalsko mrežo.

Domači so na krilih gledalcev z borbenostjo deset minut pred koncem tekme prišli do vodstva. Po hitrem protinapadu Da Silve in Boštjana Zelka je slednji s 17-ih metrov zadel desni kot domžalskih vrat. Pet minut kasneje so Lendavčani imeli priložnost za 3:1, a so gostje žogo izbili pred Da Silvo. Kot še piše STA, bi domžalski rezervist Liridon Osmanaj to v sodnikovem podaljšku lahko kaznoval, toda sprožil je čez gol.

Triglav še naprej na dnu lestvice, Gorica ostaja druga

Koprčani so v zadnjih krogih le nekoliko popravili slab začetek sezone in proti Triglavu vknjižili tretjo zaporedno zmago. Do zanesljivih treh točk so prišli že v prvem polčasu, kljub tekmi več pa so sedaj na sedmem mestu. Triglavani so z 12. porazom v sezoni trdno na dnu prvenstvene lestvice.

Rudar in Gorica sta se nazadnje srečala pred desetimi dnevi v Hervis pokalu, kjer so se napredovanja v polfinale veselili gostje iz Velenja. Goričani, ki so na zadnjih petih tekmah slavili štirikrat in so bili pred obračunom na drugem mestu so vknjižili novo točko, s katero so zadržali drugo mesto na prvenstveni lestvici, Velenjčani pa so sedaj četrti.