1. SNL: Olimpija napredovala na drugo mesto, Maribor na +9

V 11. kolu domačega prvenstva so se nogometaši Olimpije z zmago nad Rudarjem (2:1) prebili na drugo mesto.

26. september 2012 15.46
26. september 2012 16.00
Slovenija, Maribor, 14.5.2011 - 27 HADZIC Damir (NK Luka Koper), 9 TAVARES Marcos (NK Maribor), 7 GUBERAC Ivica (NK Luka Koper) foto:Tadej Regent/Delo
D. O., Delo.si

Ljubljana - Največji osmoljenec enajstega kola domačega nogometnega prvenstva je zagotovo moštvo Luke Kopra. V derbiju kola so namreč na Bonifiki gostili vodilni Maribor, ki je upravičil sloves favoritov in prišel do zmage s 3:2.

Spodrsljaj Koprčanov je izkoristila Olimpija, ki se je z zmago nad Rudarjem (2:1) prebila na drugo mesto. Prednost vijoličastih na prvem mestu sedaj znaša že zavidljivih +9 točk.

Do menjave je prišlo tudi na dnu lestvice. Mura je namreč z visoko zmago v Fazaneriji nad Gorico (3:1) pridobila dve mesti in je deveta, na samo dno pa je zdrsnil Triglav, ki je klonil proti Aluminiju (1:0).

Četrta zaporeda zmaga Olimpije

Ljubljančani pod vodstvom Andreja Razdrha so proti Rudarju prišli še do četrte zaporedne zmage, medtem ko je Rudar zabeležil še šesti poraz v tej sezoni.

Čeprav je bila Olimpija v uvodu boljši tekmec, priložnosti v prvih 20 minutah ni bilo. Ko je Rudar začel vzpostavljati ravnotežje na igrišču, pa so zeleno-beli povedli. Senad Jahić je v 24. minuti v kazenskem prostoru storil prekršek nad Bobanom Jovićem, Nikola Nikezić pa je uspešno izvedel strel z bele točke za vodstvo z 1:0. Po golu se je igra malce razživela in v 32. minuti je Rudar izenačil, piše STA.

Uroš Rošer je s 35 metrov s prostega strela podal v kazenski prostor, žogo je eden izmed njegovih soigralcev zgrešil, kar pa je zmedlo Elvisa Džafića, tako da je končala v mreži. Takoj zatem je imel na drugi strani Nikezić priložnost za novo vodstvo Olimpije, vendar je Matjaž Rozman njegov nizek strel ukrotil. Brez moči pa je bil slednji v 42. minuti, ko je Nik Omladič izvrstno izvedel prosti strel z 20 metrov, ko je žogo poslal mimo živega zidu v mrežo za 2:1.

V uvodu drugega polčasa sta ekipi sicer kazali živahno predstavo, v kateri pa so manjkali zaključni streli. Prvega nevarnejšega v tem delu igre je v 62. minuti sprožil Jaka Bizjak, ki je z razdalje le za malce zgrešil cilj. V 66. minuti je na drugi strani nekaj dela Rozmanu naložil Omladič, a je ostalo pri 2:1. Tudi nadaljevanje je minilo v odprti predstavi, v kateri pa je bilo pravih priložnosti le za vzorec.

Tik pred koncem tekme je moral predčasno z igrišča Matic Fink, ki je dobil drugi rumen karton, a ker je bilo to praktično zadnje dejanje na tekmi, Velenjčani niso mogli unovčiti številčne premoči.

Maribor zapravil številne priložnost, a prišel do novih treh točk

Uvodne minute derbija med Luko Koper in Mariborom so minile v "primerjanju" moči in do prvega zadetka na tekmi večjih priložnosti gledalci niso videli. Nata pa sta v 19. minuti po protinapadu Marcos Tavares in Agim Ibraimi izpeljala lepo akcijo, ki jo je učinkovito zaključil Goran Cvijanović. V 27. minuti je danes zelo razpoloženi Tavares uspešno preigral domačo obrambo, vendar je njegov strel iz bližine z odlično obrambo zaustavil Ermin Hasić.

Sledile so minute, ko so nekaj več poskušali tudi domači. V 37. minuti je po globinski podaji Dragan Čadikovski pobegnil Jovanu Vidoviću in s strelom po tleh premagal Jasmina Handanovića. Kljub izenačenju pa gosti niso popuščali. V 41. minuti so tako v enem od številnih polprotinapadov spet povedli. Aleš Mejač je hitro prodrl po desni strani proti koprskim vratom in s strelom v bližnji kot premagal Hasića, poroča STA. Gosti so minuto pred koncem prvega polčasa šli v nov protinapad, ko je Aleš Mertelj lepo zaposlil Tavaresa, slednji pa je iz neposredne bližine žogo le še potisnil v koprsko mrežo.

Mlada koprska vrsta, v kateri je igralo veliko nogometašev, mlajših od 20 let, se kljub prepričljivemu vodstvu favoriziranih gostov ni predala. Že v 46. minuti je Milan Bubalo pritekel pred Handanovića, a je bil slednji v tem dvoboju uspešnejši. Varovanci trenerja Darka Milaniča so nato resno zagrozili v 60. minuti. Aleš Mejač je s pravo "bombo" z več kot 20 metrov zatresel vratnico domačega gola.

Da bo nadaljevanje srečanja še bolj zanimivo, so domači poskrbeli v 68. minuti, ko je hitri Bubalo podal v kazenski prostor, kjer je Urban Žibert spretno streljal in tudi zadel gostujočo mrežo. Dve minuti pozneje je imel Tavares kar dve veliki priložnosti za četrti zadetek, vendar je ostal Hasić nepremagan. Prav v zaključnih trenutkih tekme pa bi domači lahko izenačili. Rezervist Ivan Brečević je v 90. minuti po strelu s 25 metrov zadel prečko mariborskega gola. Tik pred zadnjim sodnikovim žvižgom pa se je, potem ko je bil v dokaj ugodnem položaju, z nespretnim strelom osmešil Čadikovski.