1. SNL: Maribor nasul Krškemu pol ducata golov

Nogometaši Maribora so v 21. kolu Prve lige Telekom Slovenije s kar 6:0 odpravili zadnjeuvrščeno Krško.

05. december 2015 14.59
05. december 2015 18.59
tre*NOGOMET
G. L., STA
G. L., STA

Maribor - Aktualni slovenski prvaki, nogometaši Maribora, so zadnjo domačo tekmo v Prvi ligi Telekom Slovenije v letu 2015 poslali jasno sporočilo. Goste iz Krškega so odpihnili s 6:0, s čimer so napovedali, da bodo v spomladanskem delu napadali svojo štirinajsto prvenstveno zvezdico. Za Olimpijo, ki bo tekmo 21. kola z Domžalami odigrala jutri v Stožicah, Štajerci zaostajajo za pet točk.

Zadnjeuvrščeno moštvo v prvoligaški druščini, z devetimi doseženimi goli tudi najmanj učinkovito moštvo lige, ni igralo slabo, a so bili Mariborčani preprosto predobro razpoloženi. Domačim se je pobuda hitro obrestovala. Jean-Philippe Mendy je vzel žogo na polovici gostov in s približno 18 metrov zadel tik ob desno vratnico. Gostje, ki so se nato otresli pritiska, so si prvo priložnost pripravili v 11. minuti. Po napaki Abela Giglija je žoga prišla do Luke Paviča, ki je našel Davida Poljanca. Ta je z leve strani neovirano streljal proti vratom, Jasmin Handanović pa je s skrajnimi močmi žogo preusmeril v kot.

V 19. minuti se je zatresel še okvir domačih vrat. V izjemni priložnosti se je znašel Luka Volarič, ki je po podaji Poljanca streljal iz polobrata in zadel stičišče vratnice in prečke. Kar ni uspelo Volariču, je Mendyju. Petar Stojanović se je odločil za strel z roba kazenskega prostora, žoga se je od desne vratnice odbila do Mendyja, ki jo je s petih metrov poslal mimo nemočnega Marka Zalokarja.

Zanesljivo vodstvo je povišal Gregor Bajde, ki je preigraval na levi strani, prišel v kazenski prostor in se odločil za strel ter ob pomoči Zalokarja spravil žogo v gol. Pred vrati gostov je bilo napeto tudi v uvodnih 15 minutah drugega polčasa. Najprej je Zalokar poskrbel za nerodnost, ko je padel na žogi, a na koncu le posredoval pred Mendyjem. Napadalec Maribora je v 49. minuti po predložku Erika Janže z leve strani streljal z glavo žoga pa se je odbila od obeh vratnic. nazaj v polje.

Za popoln potop gostov je z novima dvema zadetkoma poskrbel Bajde. V 57. minuti je Janža spet z leve strani poslal uporabno žogo, Bajde pa je s sedmih metrov premagal gostujočega vratarja. Dve minuti pozneje, ko je Handanović najprej obranil strel Klemnu Slivšku, je Agim Ibraimi v protinapadu streljal z roba kazenskega prostora, Zalokar je žogo odbil do Bajdeta, ki jo je še tretjič na današnji tekmi pospravil v gol. V 69. minuti je hat-trick dosegell tudi Mendy in mreža gostov je bila napolnjena do vrha.

Maribor bo v zadnjem jesenskem kolu prihodnjo nedeljo gostoval v Kopru, Krško pa bo dan prej gostilo Olimpijo.

Prva liga Telekom Slovenije, 21. kolo

Rudar - Zavrč 1:0 (1:0)

Stadion Ob jezeru, gledalcev 500, sodniki: Kovačič (Grosuplje), Vukan (Apače) in Anželj (Tišina).

Strelec: 1:0 Kašnik (23.).

Rudar: Radan, Kocić, Kašnik, Knezović, Ihbeisheh (od 46. Džinić), Bolha, Babić, Črnčič, Tolimir, Eterović (od 81. Grgić), Trifković (od 64. Pišek).

Zavrč: Kovačić, Petrović, Antić, Rogač, Datković, Cvek, Pihler, Tahiraj, Riera, Golubar (od 61. Matjašič), Batrović.

Rumeni kartoni: Kašnik, Kocić, Eterović; Tahiraj, Pihler, Rogač, Petrović.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Maribor - Krško 6:0 (3:0)

Stadion Ljudski vrt, gledalcev 1500, sodniki: Kajtazović, Žunič (oba Kranj) in Povšnar (Zagorje ob Savi).

Strelca: 1:0 Mendy (6.), 2:0 Mendy (21.), 3:0 Bajde (28.), 4:0 Bajde (57.), 5:0 Bajde (59.), 6:0 Mendy (69.).

Maribor: Handanović, Stojanović, Gigli, Mertelj, Janža, Ibraimi (od 67. Bohar), Kabha (od 60. Vujčić), Vršič (od 46. Hotić), Sallalich, Bajde, Mendy.

Krško: Zalokar, Jakolič, Drnovšek, Perković, Sikošek (od 81. Kožar), Štefanac (od 52. Slivšek), Urbanč, Žinko, Volarič (od 66. Blažinčič), Pavič, Poljanec.

Rumeni kartoni: Gigli; Sikošek, Pavič, Volarič, Drnovšek.

Luka Koper - Celje 1:2 (1:0)

Stadion Bonifika, gledalcev 300, sodniki: Vinčić (Maribor), Kordež (Ljubljana) in Benc (Rače).

Strelci: 1:0 Memolla (40.), 1:1 Spremo (69.), 1:2 Sunny (72.).

Luka Koper: Kahlina, Pavič, Gal, Andrejašič, Memolla, Posavac, Štulac, Vekić, Dedić (od 58. Anđelković), Štromajer (od 46. Radujko), Gabrić.

Celje: Kotnik, Vidmajer, Klapan, Omoregie, Osman, Travner, Kous, Soria, Klemenčič, Đurković (od 62. Spremo), Esteves De Sousa (od 90. Pišek).

Rumeni kartoni: Posavac; Đurković, Osman, Travner, Soria.

Rdeča kartona: Kous (39.), Posavac (86.).