1. SNL: Mariborčani po petardi v Kopru le še za zmago oddaljeni od Olimpije

Mariborčani so na Obali s kar 5:0 razbili razglašeni Koper, tako da bodo spomladi lovili tri točke zaostanka za zmaji.

13. december 2015 16.27
13. december 2015 18.24
Šport- nogomet
G. L.
G. L.

Koper - Precej razburljivega jesenskega dela Prve lige Telekom Slovenije je konec. Aktualni državni prvaki Mariborčani so ga zaključili z visoko zmago v Kopru (5:0), s katero so se vodilni Olimpiji približali na vsega tri točke zaostanka. Zmaji, ki so večji del dosedanjega dela prvenstva vodili s šestimi ali več točkami, so si spodrsljaj privoščili včeraj v Krškem (1:2).

Štajerci so dan kasneje to znali izkoristiti, že v prvem polčasu tekme na Obali so razrešili vse dvome o zmagovalcu. Blede Koprčane so načeli v 16. minuti tekme, ko je z desne strani kazenskega prostora podal razigrani Petar Stojanović, žoga se je od Antonia Paviča odbila do vratarja Kristjana Kahline, ki jo je preusmeril v vratnico. Od nje se je malodane po golovi črti odbila do Gregorja Bajdeta, ki je kronal premoč gostov. Njihovo prednost je v 31. minuti povišal makedonski reprezentant Agim Ibraimi, ki je unovčil darilo domačega vratarja Kahline. Hrvat je ob izbijanju žoge na robu kazenskega prostora zadel Makedonca, ki je odreagiral hladnokrvno in iz pol voleja zadel za povišanje vodstva.

Že tako bleda koprska igra je nato povsem razpadla. Le tri minute kasneje je lepo globinsko podajo izkoristil Sintayehu Sallalich, ki je žogo potisnil v prazno mrežo, potem ko je brez težav preigral Kahlino. Slednji je moral po žogo v svojo mrežo tudi v 43. minuti, ko je natančno podajo Stojanovića brez težav realiziral Ibraimi in dosegel svoj drugi gol na današnji tekmi.

Vijoličasti so v drugem polčasu nekoliko umirili svoj tempo, posvečali so se zlasti držanju posesti žoge, pa vendar so pred koncem tekme še enkrat zadeli. Za končni izid 5:0 je v 90. minuti zadel Jean-Philippe Mendy.

Kako nemočni so bili danes Koprčani pove tudi dejstvo, da niso sprožili niti enega strela v okvir mariborskega gola. Zgovorno je tudi dejstvo, da se je tekma končala brez enega samega rumenega kartona.

Prva liga Telekom Slovenije, 22. kolo

Luka Koper - Maribor 0:5 (0:4)

Stadion Bonifika, gledalcev 500, sodniki: Balažič (Ljubljana), Smej (Fokovci), Anželj (Tišina).

Strelci: 0:1 Bajde (16.), 0:2 Ibraimi (31.), 0:3 Sallalich (34.), 0:4 Ibraimi (43.), 0:5 Mendy (90.).

Luka Koper: Kahlina, Andrejašič, Gal, Vekić (od 69. Kljun), Štulac, Pavić, Memolla, Požrl, Štromajer, Anđelković (od 86. Maslić), Gabrić (od 46. Dedić).

Maribor: Handanović, Janža, Šuler (od 38. Gigli), Filipović, Sallalich, Tavares, Ibraimi (od 81. Bohar), Bajde (od 70. Mendy), Kabha, Stojanović, Mertelj.

1. Olimpija 22 14 4 4 5322 14 4 4 53:18 46
2. Maribor 22 12 7 3 5522 12 7 3 55:23 43
4. Domžale 22 10 8 4 3222 10 8 4 32:14 38
3. Gorica 22 11 2 9 3422 11 2 9 34:33 35
5. Zavrč 22 8 6 8 25:26 30
6. Celje 22 5 8 9 18:36 23