1. SNL: Mariborčani z zmago v Velenju še povečali naskok

V 1. SNL je v zaostali tekmi 12. kola Maribor na gostovanju v Velenju s 3:0 premagal Rudar.

12. november 2011 16.49
Š. Ro., Delo.si

Velenje - V slovenskem nogometnem prvenstvu je bila ta konec tedna na sporedu le zaostala tekma 12. kola med Rudarjem in Mariborom. Vodilni klub na lestvici je na štadionu ob jezeru zmagal vpisal prepričljivo zmago s 3:0 (1:0).

Mariborčani so do zmage prišli po zaslugi golov Daliborja Volaša in Etiena Velikonje. Enajsta zmaga v prvenstvu jih je tako še utrdila na vrhu, kjer imajo pred Olimpijo že sedem točk prednosti (37:30).

Ekipi sta se obračuna lotili previdno, zato igra v prvih 20 minutah ni ponudila veliko. V nadaljevanju je bil aktivnejši Rudar, vseeno pa je ob prvi pravi priložnosti povedel Maribor. Marcos Tavares je v 35. minuti z natančno podajo našel Daliborja Volaša, ki se je znašel sam pred Bobanom Savićem, ga preigral in žogo poslal v prazno mrežo.

V drugem polčasu so Velenjčani v 69. minuti ostali brez Leona Črnčiča, ki je zaradi simuliranja dobil drugi rumeni karton. Maribor je hitro unovčil številčno prednost, v 74. minuti po Tavaresovi podaji z leve strani z glavo vodstvo Maribora podvojil Volaš. Piko na i je postavil Etien Velikonja v sodniškem dodatku.