1. SNL: Radomlje v Novem mestu do prve točke

Nedeljski tekmi 9. kola med Zavrčem in Gorico ter Krko in Radomljami sta se končali brez golov.

21. september 2014 19.52
M. Ž., Delo.si, STA

Novo mesto - Nogometaši Radomelj so v 9. kolu državnega prvenstva gostovali pri Krki in si z neodločenim izidom (0:0) priborili prvo točko v prvi slovenski ligi.

Radomljani so imeli v uvodnih minutah več od igre in dvakrat zapretili prek Janeza Zavrla. Najprej mu je v tretji minuti veselje preprečil vratar Tomislav Pelin, dve minuti kasneje pa je gostujoči vezist meril prek vrat.

Domačini so v nadaljevanju prvega polčasa pokazali boljšo igro in si najlepšo priložnost pripravili v 19. minuti, ko je Žiga Kastrevec udaril z glavo, vratar Vjekoslav Andrić pa je mrežo ohranil nedotaknjeno. Prvi polčas se je končal brez golov (0:0).

Gledalci so že v prvi minuti drugega polčasa videli polpriložnost Krke. Akcijo je začel Jaka Ihbeisheh in udaril proti vratom, do žoge je poskušal priti Perić, a ni bil dovolj hiter, da bi jo preusmeril v gol.

Naslednje minute so bile v znamenju Josipa Fučka, ki je predstavljal glavno nevarnost za vrata Zavrča. Fuček je imel v 68. minuti imenitno priložnost za vodilni gol, saj se je sam znašel pred vratarjem Andrićem, vendar pa ni bil dovolj natančen.

Radomljani so v zadnjih desetih minutah prevzeli pobudo in si pripravili dve lepi priložnosti. Žiga Smrtnik je v 83. minti že premagal Pelina, vendar je žoga zadela prečko, šest minut kasneje pa se je domači vratar izkazal ob strelu Zavrla in tekma se je končala z neodločenim izidom.

Tudi v Gorici brez golov

Druga nedeljska tekma 9. kola je potekala na Ptuju, kjer sta se Zavrč in Nova Gorica razšla brez zmagovalca (0:0).

Prvi polčas gledalcem ni ponudil veliko lepih akcij ne na eni ne na drugi strani, videli pa so dve lepi priložnosti, a sta bila obakrat uspešnejša vratarja. Prvo na tekmi so imeli gostitelji, ko je Dino Kresinger z glavo lepo podal do osamljenega Dejana Poliča, ki je s kakšnih desetih metrov neoviran sprožil proti golu, a nastreljal zgolj naročje goriškega vratarja Vasjo Simčiča.

Goričani so v 28. minuti prek Amedeja Vetriha prvič sprožili proti vratom Marka Ranilovića, a je njegov poskus končal visoko preko vrat, v 37. minuti pa je za goste previsoko meril še Denilton Venturim Jr. Le štiri minute pozneje so goriški nogometaši nevarno kombinirali v domačem kazenskem prostoru, nato je s petih metrov do strela z glavo prišel Matija Širok, vratar Ranilović pa je prvič na tekmi moral posredovati in žogo v letu atraktivno ujel.

Tudi v drugem delu ni bilo veliko priložnosti. Od 60. minute so imeli Goričani sicer rahlo terensko premoč v sodnikovem dodatku pa celo lepo priložnost, da pridejo do zmage. Po dolgi žogi Matije Široka so gosti izvedli nevaren protinapad, ki ga je končal Ezekiel Henty, a je bil domači vratar Ranilović na mestu, tako da se je tekma končala z delitvijo točk.

Rezultati 9. kola

Krka - Kalcer Radomlje 0:0

Stadion Portoval, gledalcev 500, sodniki: Kajtazović (Kranj), Povšnar (Zagorje ob Savi), Beton (Cerklje na Gorenjskem).

Krka: Pelin, Žižić, Buden, Fuček (od 82. Kramar), Ihbeisheh, Dežmar, Rašić, Welbeck-Maseko, Perić, Kauber (od 46. Jurič), Kastrevec.

Radomlje: Andrić, Vrhunc (od 62. Avbelj), Zavrl, Seferovič, Cankar (od 65. Bajalica), Snoj, Gajič (od 76. Smrtnik), Cerar, Centrih, Balkovec, Rems.

--------------------------------------------------------------------------------

Zavrč - Gorica 0:0

Mestni stadion na Ptuju, gledalcev 450, sodniki: Balažič (Šmarje - Sap), Kovačič (Preserje) in Pavlič (Laze v Tuhinju).

Zavrč: Ranilović, Sambolec, Kristić, Datković, Dedić, Šafarić, Dugolin, Matjašič, Polič (od 69. Brdar), Antolek (od 59. Kelenc), Kresinger.

Gorica: Simčič, Širok, Vanin, Modolo, Enow, Pasqualini, Venturim (od 64. Innocenti), Vetrih, Žigon (od 84. Džuzdanović), Majcen (od 70. Makinwa), Henty