1. SNL: razigrani Dangubić zadel tudi ob rojstnem dnevu

V dvoboju sosedov s prvoligaške razpredelnice so se nogometaši Krškega in Aluminija razšli brez zmagovalca (1:1).

06. maj 2017 00.14
press*Dangubic

Krško - Hrvaški napadalec Krškega Filip Dangubić ni zaman četrti najučinkovitejši strelec slovenskega prvoligaškega tekmovanja. V današnjem prvem dvoboju 32. kola s sosedom na lestvici Aluminijem je svojemu moštvu zagotovil točko pred 800 gledalci na domačem štadionu Matije Gubca, saj je v 78. minuti izkoristil podajo Roberta Pušaverja in izenačil na končnih 1:1. S tem si je na najlepši možen način kar sam poklonil darilo za 22. rojstni dan, ki ga je praznoval ravno danes. Dangubić je zdaj že pri 13 zadetkih v sezoni, šest jih je prispeval spomladi.

Prvi polčas je bil izenačen, toda dolgočasen, gostje so resda dvakrat zatresli mrežo Marka Zalokarja, a obakrat iz prepovedanega položaja, tako da je glavni sodnik, Koprčan Damir Skomina, oba gola upravičeno razveljavil. Drugi polčas je bil vendarle nekoliko živahnejši, prvi pa je zadel Aluminij. Po predložku Žige Škofleka je v protinapadu sam pred Zalokarja pritekel Francesco Tahiraj in zadel - drugič v sezoni. Toda na domač odgovor je bilo potrebno počakati zgolj enajst minut. Dangubić je Luko Janžekoviča spravil na hrbet iz bližine z desne strani. Kidričani tako še naprej ostajajo točko pred Krškim.

Krško : Aluminij 1:1 (0:0)

Štadion Matije Gubca, gledalcev 800, sodnik Skomina (Koper).

Strelca: 0:1 - Tahiraj (Škoflek, 67.), 1:1 - Dangubić (Pušaver, 78.).

Krško: Zalokar, Pušaver, Krajcer (od 46. Urbanč), Gorenc, Pavić (od 71. Sokler), Dušak, Kramarič, Dangubić, Kovačič, Šturm, Škrbić (od 56. Kosić); Aluminij: Janžekovič, Jakšić, Turkalj, Damiš, Kocić, Mensah (od 90. Mesec), Muminović, Škoflek, Vrbanec, Tahiraj (od 90. Rebernik), Kramer (od 86. Panadić); streli: 7:4; na vrata: 5:3; posest žoge v %: 50:50; koti: 2:2; prekrški: 20:13.

Vrstni red: Maribor 68, Domžale 54, Olimpija 53, Gorica 49, Celje 45, Koper 42, Rudar 35, Aluminij 33, Krško 32, Kalcer Radomlje 11.