1. SNL: razlika med Olimpijo in Mariborom ostaja sedem točk

Ljubljančani s 3:1 odpravili Krko, vijoličasti s 4:2 Gorico, Krško in Domžale sta se razšla brez zmagovalca (1:1).

25. november 2015 22.15
NOGOMET

Ljubljana - Tudi po zaostalih tekmah 18. kola slovenskega prvoligaškega tekmovanja ostaja razlika med vodilnimi nogometaši Olimpije in prvimi zasledovalci, branilci naslova Mariborčani, sedem točk. Oboji si namreč na domačem igrišču niso privoščili spodrsljaja, Ljubljančani so s 3:1 odpravili Krko, vijoličasti pa s 4:2 Gorico, ki bi se jim ob drugačnem scenariju lahko približala zgolj na točko, tako pa zaostaja kar sedem točk.

Gledalci v Stožicah so videli dva avtogola. Za Olimpijino vodstvo z 1:0 je v 20. minuti namreč poskrbel Luka Bogdan, ki je z nespretnim posredovanjem ukanil svojega vratarja Miodraga Mitrovića, vrnil pa mu je Dejan Kelhar, ki je prispeval edini gol za Novomešane, potem ko je v 78. minuti po strelu Jamiluja Collinsa nespretno posredoval in žoga se je znašla za hrbtom Aleksandra Šelige. Dvakrat se je v drugem polčasu med strelce vpisal Rok Kronaveter, ki je povrhu zatresel še prečko, okvir vrat sta zadela tudi Ezekiel Henty pri domačih in Filip Dangubić pri gostih, prvi strelec prvenstva Andraž Šporar pa bi lahko svoj izkupiček še oplemenitil z bele točke, a je prav tako namesto mreže zatresel zgolj vratnico.

Še več golov so videli gledalci v Ljudskem vrtu. Na odmor so domači odšli z dvema goloma zaloge, že na začetku drugega polčasa je Goričane v igro vrnil Blessing Eleke z bombo z roba kazenskega prostora, dve minuti pozneje je zadel še Alen Jogan, toda v lastno mrežo. Zmago Maribora je potrdil Gregor Bajde, ki je bil uspešen tudi v sobotnem večnem derbiju v Stožicah. V tretji današnji tekmi sta se zadnjeuvrščeni Krško in Domžale razšla brez zmagovalca (1:1). Domače je v vodstvo popeljal Tim Čeh, da pa Domžalčani v tej sezoni na gostovanjih še niso izgubili, je poskrbel Matic Črnic z izenačujočim golom v 89. minuti.

Olimpija : Krka 3:1 (1:0)

Štadion Stožice, gledalcev 500, sodnik Ponis (Koper).

Strelci: 1:0 Bogdan (20./avt.), 2:0 Kronaveter (52.), 2:1 Kelhar (78./avt.), 3:1 Kronaveter (79.).

Olimpija: Šeliga, Klinar, Kelhar, Kronaveter, Matić, Šporar (od 81. Djermanović), Fink, Kapun, Mitrović, Henty (od 77. Baskera), Mimoun (od 66. Zajc).

Krka: Mitrović, Bogdan, Fuček (od 86. Gliha), Mojstrović (od 81. Kostanjšek), Ejup, Marotti, Collins, Welbeck-Maseko, Perić, Kastrevec (od 75. Novinić), Dangubić.

Rumeni kartoni: Kapun; Welbeck, Perić.

Maribor : Gorica 4:2 (2:0)

Štadion Ljudski vrt, gledalcev 2000, sodnik Balažič (Ljubljana).

Strelci: 1:0 - Ibraimi (20.), 2:0 - Sallalich (41.), 2:1 - Eleke (47.), 3:1 - Jogan (49./avt.), 4:1 - Bajde (62.), 4:2 - Arčon (90.).

Maribor: Handanović, Mertelj, Gligli, Šuler, Janža, Ibraimi (od 71. Bohar), Sallalich, Filipović, Kabha (od 66. Hotić), Tavares, Bajde (od 75. Mendy).

Gorica: Sorčan, Širok, Mevlja, Jogan, Celcer, Džuzdanović, Johnson, Cvijanović (od 89. Humar), Kotnik (od 64. Arčon), Burgić (od 77. Nunić), Eleke.

Rumeni karton: Kotnik.

Krško : Domžale 1:1 (0:0)

Štadion Matije Gubca, gledalcev 600, sodnik Perić (Kranj).

Strelca: 1:0 - Čeh (61.), 1:1 - Črnic (89.).

Krško: Zalokar, Volarič (od 88. Jurečič), Sikošek, Urbanč, Štefanac (od 49. Poljanec), Drnovšek, Pavič, Perković, Čeh (od 73. Petranić), Jakolić, Žinko.

Domžale: Vidmar, Skubic, Zec, Vuk (od 79. Podlogar), Črnic, Blažič, Dobrovoljc, Balkovec (od 65. Šišić), Majer, Morel, Mance (od 53. Vetrih).

Rumeni kartoni: Volarič, Urbanč, Petranić, Sikošek; Mance, Črnic.