1. SNL: Remi Celjanov in Koprčanov

Po 31. kolu državnega nogometnega prvenstva ni nobenih večjih sprememb. Dalibor Volaš je proti Kopru dosegel dvanajsti gol v sezoni.

30. april 2017 21.36
A. V., STA
A. V., STA
Celje/Kidričevo - Po dvoboju Celja in Kopra, ki je ponudil veliko dogajanja in priložnosti ter strelov na obeh straneh, so še najbolj zadovoljni pri četrtouvrščeni Gorici. Ta je kljub sobotnemu remiju proti Krškemu zadržala prednost pred Celjani in Koprčani, ki prav tako lovijo četrto mesto in posledično mesto za evropska tekmovanja. Gorica ima tako še vedno štiri točke prednosti pred Celjani, ki so sicer niz neporaženosti podaljšali na deset tekem, in sedem pred Koprčani.

Uvod tekme je bil kar živahen, najprej je že v drugi minuti le za malo zgrešil cilj Lovro Cvek, na drugi strani pa je Matjaž Rozman ustavil strel iz bližine po prodoru Rubena Belime. V 12. minuti je moral posredovati tudi gostujoči vratar Marijan Antolović po poskusu Tomislava Barišića. Tudi v nadaljevanju je bilo za odtenek konkretnejše Celje, med drugim je v 26. minuti malce izven kazenskega prostora znova nevarno sprožil Cvek, Antolović pa je žogo odbil v kot. Malce pozneje, po novi podaji iz kota, je spet streljal Cvek, takrat z glavo, a je žoga ob "pomoči" enega gostujočih nogometašev končala malce mimo vrat.

V 34. minuti pa so Celjani le povedli, potem ko je Tomislav Barišić z desne strani podal v kazenski prostor, žoga je zletela mimo Gorana Cvijanovića do Janeza Piška, ki jo je nato potisnil v prazno mrežo in poskrbel za svoj prvenec v sezoni. Toda še pred koncem polčasa, v 42. minuti, so gosti z Obale poravnali izid. Po dolgi podaji v kazenski prostor sta zamudila branilca Celja Elvedin Džinić in Barišić, tako da je Sandi Križman prišel do žoge približno deset metrov od vrat in nato tudi neubranljivo zadel za 1:1. To je bil tretji Križmanov gol v sezoni.

V uvodu drugega polčasa so imeli spet pobudo Celjani in v 56. minuti so znova povedli. Po Cvijanovićevi podaji iz kota na drugo vratnico je tam z glavo Džinić žogo vrnil pred vrata, kjer je bil najspretnejši Dalibor Volaš in dosegel svoj 12. zadetek v sezoni. Pred njim so na lestvici strelcev le Luka Zahović (Maribor) in Dominik Glavina (Rudar) s po 15, Miran Burgić (Gorica) s 14 in John Mary (Rudar) s 13 goli. Vodstvo Celja spet ni dolgo zdržalo. V 60. minuti je Senijad Ibričić mojstrsko preigraval ob prodoru v kazenski prostor, nato pa malce z leve strani matiral še Rozmana. Za izkušenega koprskega nogometaša je bil to šesti zadetek v sezoni.

Tudi v nadaljevanju sta bili ekipi živahni, kar zadeva strele proti vratom, enega nevarnejših pa je v 77. minuti sprožil Volaš, ki je iz bližine zadel vratnico. Dobrih deset pozneje je na drugi strani Belima močno sprožil z 20 metrov, toda žogo poslal nekaj decimetrov čez domača vrata.

Celjani bodo v 32. krogu v soboto gostovali v Radomljah, Koprčani pa bodo gostili Domžale.

Celje - Koper 2:2 (1:1)
Stadion Arena Petrol, gledalcev 400, sodniki: Balažič, Kordež (oba Ljubljana) in Zupančič (Moravče).
Strelci: 1:0 Pišek (34.), 1:1 Križman (42.), 2:1 Volaš (56.), 2:2 Ibričić (60.).
Celje: Rozman, Vidmajer, Travner, Džinić, Barišić, Pišek, Pungaršek (od 78. Rahmanović), Požeg Vancaš (od 74. Hadžić), Cvek (od 56. Lupeta), Cvijanović, Volaš.
Koper: Antolović, Paljk, Datković, Gregov, Horvat (od 83. Dedić), Krivičić, Križman, Ibričić, Hodžić, Belima, Park (od 46. Pučko).
Rumeni kartoni: Pungaršek, Cvijanović; Paljk.

Aluminij ugnal Radomlje

Kidričani so s pričakovano zmago proti odpisanim Radomljanom na lestvici prehiteli Krčane in se zavihteli na tako želeno osmo mesto, ki zagotavlja obstanek v ligi. Večino dela so danes opravili že v prvem polčasu, ko so nerazpoloženi obrambi gostov nasuli vse tri zadetke. Zdaj ima Aluminij na osmem mestu točko prednosti pred Krškim, prednost pa lahko še poveča že v petek, ko bo gostoval prav na stadionu Matije Gubca.

Uvod tekme je bil kar živahen, sodniki so že v uvodnih 15 minutah na obeh straneh razveljavili po en zadetek zaradi prepovedanega položaja, v 12. minuti pa je domačim vendarle uspelo doseči tudi regularen zadetek za vodstvo z 1:0. Tega je s strelom iz kazenskega prostora dosegel Blaž Kramer po podaji Žige Škofleka. V 20. minuti je Aljaž Ivačič ustavil strel Lovra Bizjaka, šest minut zatem pa je spet udarila naveza Kramer - Škoflek. Tokrat je prvi podal z leve strani, Škoflek pa je z glavo zadel za 2:0.

Branilci gostov so bili ob podajah precej nezbrani, tako je bilo tudi v 35. minuti, ko so domači povedli že s 3:0. Takrat je prosti strel z več kot 30 metrov izvedel Milan Kocić, podal visoko žogo v kazenski prostor, kjer je znova povsem osamljeni Kramer z glavo še enkrat premagal Ivačiča.

V uvodu drugega polčasa je za nekaj veselja gostov poskrbel Luka Cerar, ki je v 49. minuti znižal zaostanek z lepim strelom s približno 20 metrov, ko je zadel desni zgornji vrat vratarja Luke Janžekovića. Po bolj ali manj umirjenem nadaljevanju so prvi do nove priložnosti spet prišli Radomljani, ko je v 68. minuti Marko Nunić z glavo streljal malce previsoko. Tudi sicer so domači posest prepustili gostom, ki pa niso bili posebej nevarni.

V 76. minuti pa je na drugi strani vendarle po desni prodrl Škoflek, prišel v kazenski prostor pred Ivačiča, ki pa je na koncu zaustavil strel domačega nogometaša. Tudi v naslednjih minutah so bili znova konkretnejši domači, prišli še do nekaj strelov, ki pa niso bili dovolj dobri za spremembo izida. Predvsem Bizjak je imel v 90. minuti priložnost za 4:1, toda zgrešil je prazna vrata, v prvi minuti sodniškega dodatka pa je žogo poslal še čez vrata gostov.

Aluminij bo v 32. krogu v petek gostoval v Krškem, Kalcer pa bo dan pozneje v domačem športnem parku (doslej so igrali v Domžalah, kjer pa bodo začeli prenovo igrišča) gostil Celje.

Aluminij - Kalcer Radomlje 3:1 (3:0)

Športni park, gledalcev 300, sodniki: Jug (Tolmin), Smej (Fokovci) in Anželj (Tišina).
Strelci: 1:0 Kramer (12.), 2:0 Škoflek (26.), 3:0 Kramer (35.), 3:1 Cerar (49.).
Aluminij: Janžeković, Damiš, Turkalj, Kocić, Muminović, Kramer (od 74. Mesec), Mensah (od 78. Petrović), Vrbanec (od 66. Tahiraj), Škoflek, Vezjak, Bizjak.
Kalcer: Ivačič, Jazbec, Karamatić, Marinšek (od 46. Primc), Balić (od 57. Nunić), Hlede, Jugovar, Janković, Kovjenić (od 46. Rokavec), Cerar, Šipek.
Rumeni kartoni: Jazbec, Kovjenić, Cerar.