1. SNL: Krško z igralcem manj šokiralo Olimpijo

Nogometaši Krškega so v zadnjem kolu jesenskega dela pred domačimi gledalci premagali vodilno Olimpijo z 2:1.

12. december 2015 16.07
12. december 2015 16.16
M. Ž.
M. Ž.

Domžale - Nogometaši Olimpije so v zadnjem kolu jesenskega dela nepričakovano izgubili na gostovanju v Krškem, pri čemer so domačini od 32. minute igrali z igralcem manj.

Vodilna Olimpija je tekmo začela v skladu s pričakovanji in povedla v osmi minuti, ko je Ezekiel Henty preigraval na levi strani in podal v kazenski prostor, kjer je z močnim strelom zadel Rok Kronaveter.

Za Krško so se stvari še poslabšale v 32. minuti, ko je David Poljanec prejel neposredni rdeči karton in moral predčasno z igrišča. Gostje so bili v nadaljevanju prvega polčasa boljši nasprotnik, česar pa niso izkoristili in je ostalo pri izidu 1:0.

Gledalci na začetku drugega polčasa niso spremljali lepe nogometne igre, so pa videli preobrat domačinov. Ti so v 70. minuti izenačili na 1:1. Strelec je bil Luka Volarič, ki je v protinapadu preigral Dejana Kelharja in z visokim strelom premagal Aleksandra Šeligo.

Gostitelji so le štiri minute kasneje povedli z 2:1. Olimpijin branilec Denis Klinar je v svojem kazenskem prostoru podrl Luko Štefanca in Krko je imelo na voljo enajstmetrovko. Odgovornost je prevzel Luka Žinko in žogo natančno poslal v levi spodnji kot.

Ljubljančani so po prejetem golu krenili v napad, vendar pa so bili vsi njihovi poskusi neuspešni. Za to je imel veliko zaslug domači vratar Marko Zalokar, ki je v 91. minuti z odličnim posredovanjem ustavil strel Hentyja, dve minuti kasneje pa še poskus Kronavetra iz neposredne bližine.

Olimpiji je zmanjkalo časa in morala je priznati premoč zadnjeuvrščeni ekipi slovenskega prvenstva.

Domžalčanom tretje mesto

Nogometaši Domžal so premagali Rudar s 4:0 in bodo »prezimili« na tretjem mestu.

Domžalčani so z dvema zadetkoma prednosti dobili prvi polčas, a so tudi gosti imeli nekaj priložnosti. Prvo v 26. minuti, ko je bil premalo natančen Leon Črnčič s 25 metrov, dve minuti zatem je Luka Prašnikar s škarjicami žogo poslal čez gol, v 29. minuti pa je previsoko meril tudi Elvedin Džinić z glavo.

Domači so prvič na tekmi zagrozili v 13. minuti, ko je Matej Radan obranil strel Matica Črnica z levega roba kazenskega prostora. Isti igralec je poskusil tudi osem minut pozneje s sedmih metrov, a bil nenatančen. Razpoloženi Črnic pa je v 35. minuti le poskrbel za vodstvo, ko je iz bližine z volejem zadel po podaji Jureta Balkovca z desne strani.

V 40. minuti sta na drugi strani do strelov prišla Prašnikar in Nikola Tolimir, obakrat pa je bil Nejc Vidmar na mestu. V 45. minuti pa so gostitelji podvojili vodstvo. Radan je v kazenskem prostoru storil prekršek nad Črnicem, zakrivil enajstmetrovko, ki jo je uspešno - po sredini - izvedel Nejc Skubic.

Tudi v drugem delu domači niso popuščali in v 57. ter 59. minuti še oplemenitili prednost. Najprej je Skubic prodrl do vrat Rudarja, nato pa podal Antoniu Manceju, ki je iz bližine zadel za 3:0. Na 4:0 pa je povišal Darko Zec z natančnim strelom z desne strani.

V nadaljevanju sta si ekipi priigrali še nekaj zaključnih strelov, ki pa niso bili dovolj dobri za spremembo izida. Enega nevarnejših je v 66. minuti sprožil Skubic, ko je z lobom le za malo zgrešil cilj.