1. SNL: Zavrč do skalpa Olimpije

Nogometaši Zavrča so v devetem kolu državnega prvenstva porazili Olimpijo (2:1).

13. september 2013 23.52
NOGOMET
M. Ž., Delo.si/STA

Zavrč - Nogometaši Zavrča so v devetem kolu prve slovenske lige presenetljivo premagali ljubljansko Olimpijo (2:1) in ji zadali tretji zaporedni poraz.

Obe ekipi sta tekmo začeli z željo po napadih, a je igra dolgo časa potekala med obema kazenskima prostoroma, čutila se je živčnost, videlo se je, da je tekma predvsem za Ljubljančane zelo pomembna. Nekaj poskusov na obeh straneh je v uvodnih minutah bilo, prvo pravo priložnost pa so si v 18. minuti priigrali domači, Miha Kokol je bil po podaji Dorisa Kelenca najvišji v kazenskem prostoru, toda streljal čez gol. Tudi Ljubljančani so si nato priigrali dve priložnosti, a sta bila Damjan Trifković in Gabriel Eteme Mbatama nenatančna.

V 26. minuti pa so domači povedli. Kelenc je spet poslal žogo v kazenski prostor, neodločni branilci Olimpije je niso znali izbiti, tako da je prišla do Jožeta Benka, ki jo je poslal v mrežo. A v vodstvu so gostitelji uživali le devet minut. Za to ima največ zaslug ljubljanski mladi reprezentančni napadalec Andraž Šporar, ki je z glavo natančno streljal.

Še en hladen tuš so gosti doživeli že na začetku drugega polčasa. Potem ko Šporar ni kaznoval napake domače obrambe, je na drugi stani s pomočjo povratnika v ljubljansko moštvo Milana Anđelkovića v polno zadel Josip Golubar.

Ljubljančani so nato prevzeli pobudo, veliko poskušali s streli - Trifković dvakrat, po enkrat Nik Omladič, Marko Vukčević in Nemanja Mitrović -, toda na pravo priložnost so čakali do 87. minute, ko je iz neposredne bližine sprožil Andraž Šporar, vendar je nastreljal vratarja Gregorja Finka. Domačini so ubranili vse napade gostov in slavili petič v sezoni, s čimer so se na lestvici začasno povzpeli na drugo mesto.