Aprilski test Dobovičnikovih: trikrat z Japonci

Slovensko reprezentanco trije pripravljalni dvoboji med 3. in 6. aprilom čakajo v Kidričevem, Velenju in Laškem.

Objavljeno
27. marec 2017 18.36
perko/mali nogomet
J. P.
J. P.

Ljubljana - Pred evropskim prvenstvom prihodnje leto na domačem parketu se bo slovenska reprezentanca v dvoranskem nogometu med 3. in 6. aprilom v treh pripravljalnih obračunih pomerila s 16. izbrano vrsto sveta Japonsko (Slovenija je tri mesta višje). Tekme bodo v ponedeljek v Kidričevem, v torek v Velenju (obe ob 19. uri) in v četrtek v Laškem (ob 18. uri).

»To bo naš najzahtevnejši letošnji tekmec z zelo solidno ekipo. Obljubljene imam posnetke japonskih dvobojev z Madžari. Želimo se dobro pripraviti, upam pa, da bodo vsi fantje zdravi. Žal smo ostali brez Žige Čeha, ki mu želim hitro in uspešno okrevanje, za ostale igralce pa sem prepričan, da bodo dobro odigrali. V Evropi smo si pridobili ugled, delamo naprej, vemo, za kaj se pripravljamo,« je pojasnil selektor Andrej Dobovičnik.

Na seznamu povabljenih so Kristjan Čujec, Rok Mordej (oba Nacional Zagreb), Igor Osredkar, Nejc Hozjan (oba Makarska), Tilen Štendler (Maccan Prata), Damir Puškar, Denis Totošković, Alen Fetić, Matej Fideršek (vsi Brezje), Alen Mordej (Bronx Škofije), Igor Bratić, Anže Širok (oba Oplast), Gašper Vrhovec, Teo Turk (oba Litija) in Uroš Martič (Sevnica), v »čakalnici« pa Patrik Čujec, Nikola Jelić (oba Litija), Aleš Vrabel (Dobovec), Denis Govekar (Sevnica), Jaka Sovdat (Oplast) in Nik Zajc (Bronx Škofije).