Argentina v četrtem poskusu le do zmage (VIDEO)

Odločilni gol v dvoboju južnoameriških kvalifikacij za nogometno SP 2018 je Kolumbiji zabil Lucas Biglia.

18. november 2015 11.21
Colombia Argentina WCup Soccer
J. P., Delo.si

Cali - Nogometna svetovna podprvakinja Argentina je v četrtem kolu južnoameriških kvalifikacij za svetovno prvenstvo leta 2018 v Rusiji vendarle vpisala prvo zmago. Po porazu z Ekvadorjem in remijih s Paragvajem in Brazilijo je v sinočnjem derbiju na gostovanju odpravila Kolumbijo, odločilni gol pa je že v 20. minuti prispeval Lucas Biglia, ki je po lepi podaji Ezequiela Lavezzija in izigrani tekmečevi obrambi (Cristian Zapata je letel v prazno) žogo le še pospravil v nebranjen del mreže. Dvoboj je bil izjemno izenačen, obe zasedbi sta le po dvakrat ustrelili v okvir vrat, več odmevnejših priložnosti pa so si priigrali gostitelji Kolumbijci.

Vodilni Ekvador je ohranil polni plen tudi po gostovanju pri zadnjeuvrščeni Venezueli, ki je bila celo malenkostno agilnejša, sta jo pa presekala dva zgodnja prejeta zadetka že do 23. minute. Urugvaj in Brazilija sta imela lahko delo s Čilom in Perujem, v obračunu v Asoncionu med Paragvajem in Bolivijo pa so gledalci vse tri gole videli v razmaku šestih minut - med 60. in 65. Gostitelji, ki so imeli krepko terensko premoč, so tri točke zadržali kljub temu, da je moral z drugim rumenim kartonom predčasno pod prho branilec Pablo Aguilar.

IZIDI

Venezuela : Ekvador 1:3 (0:2 - Josef Martinez 84.; Fidel Martinez 15., Jefferson Montero 23., Felipe Caicedo 60.)
Kolumbija : Argentina 0:1 (0:1 - Lucas Biglia 20.)
Paragvaj : Bolivija 2:1 (0:0 - Dario Lezcano 62., Lucas Barrios 65.; Yasmani Duk 60.)
Urugvaj : Čile 3:0 (1:0 - Diego 23., Alvaro Pereira 61., Martin Caceres 65.)
Brazilija : Peru 3:0 (1:0 - Douglas Costa 22., Renato Augusto 57., Filipe Luis 77.)

VRSTNI RED: Ekvador 12, Urugvaj 9, Brazilija, Paragvaj in Čile po 7, Argentina 5, Kolumbija 4, Bolivija in Peru po 3, Venezuela 0.