Atletico zadal nov udarec Realu

Španski prvak Atletico je v tretjem kolu državnega prvenstva v gosteh premagal Real z 2:1. Jan Oblak je bil med rezervisti.

13. september 2014 23.46
FBL-ESP-LIGA-BARCELONA-ATHLETIC

Madrid - Nogometaši Atletica so v derbiju tretjega kola državnega prvenstva na štadionu Santiago Bernabeu premagali Real z 2:1 in mu zadali že drugi poraz v sezoni.

Branilci naslova so povedli v deseti minuti, ko je Koke izvedel kot na levi strani in podal na prvo vratnico, tam pa se je dobro znašel Tiago in zadel z glavo.

Gostitelji so izenačili v 26. minuti z bele točke. Enajstmetrovko je zakrivil Guilherme Siqueira, ki je v kazenskem prostoru podrl Cristiana Ronalda. Portugalski zvezdnik je prevzel odgovornost za strel in žogo poslal v desni kot gostujočega gola.

Atletico je zmagovalca odločil v 76. minuti. Akcijo je začel Juanfran, ki je podal z desne strani, Raul Garica je žogo spustil med nogama, za njim pa je stal Arda Turan, ki je natančno sprožil v desni spodnji kot.

Slovenski reprezentančni vratar Jan Oblak je tekmo spremljal z rezervne klopi Atletica.

Neymar dvakrat v polno za zmago Barcelone

Katalonska Barcelona je na domačem igrišču premagala Athletic z 2:0. Oba gola je dosegel brazilski rezervist Neymar, ki je v 63. minuti zamenjal Munirja El Haddadija, zadel pa je v 79. in 84. minuti.

Barcelona ima po treh kolih maksimalnih 9 točk, sledijo Valencia, Sevilla in Atletico s sedmimi točkami, Real je na 13. mestu s tremi točkami.