Bate Borisov: Senzacionalna zmaga, a Bayern je še vedno favorit

Nemški prvoligaš Bayern je po odličnem začetku sezone na sinočnji tekmi lige prvakov v Minsku doživel prvi poraz.

03. oktober 2012 08.33
03. oktober 2012 08.58
FBL-EUR-C1-BLR-GER-BATE-BAYERN
Š. Ro., Delo.si

Minsk - Visoke ambicije lanskih finalistov nogometne lige prvakov, nogometašev Bayerna iz Münchna je na sinočnjem obračunu skupine F z zmago s 3:1 prizemljil beloruski prvak Bate Borisov. Tako se je končala odlična serija Bavarcev, ki so bili v tej sezoni še neporaženi, v Minsku pa je kajpak vladala prava nogometna evforija.

»To je za nas senzacionalna zmaga. Seveda jo bomo proslavili, a se ob tem zavedamo, da so Nemci še vedno favorit v naši skupini. Iti moramo korak za korakom in še naprej trdo delati. Tekma je bila zelo težka, a borili smo se do konca,« je povedal Aleksandr Hleb, nekdanji zvezdnik Arsenala.

Belorusko moštvo je sicer v vodstvo popelljal Aleksandr Pavlov v 23. minuti, na 2:0 je povišal Vitalij Rodijonov 12 minut pred koncem. Častni gol nemškega moštva je nato v sodnikovem podaljšku zabil Franc Ribery, a je bil tik za tem iz protinapada za končnih 3:1 takoj uspešen še Renan Bressan na drugi strani.

Bayern, ki je igral brez poškodovanega Arjena Robbna, je tako doživel prvi poraz v 10 tekmah in šele prvega po finalu lige prvakov 2011/12, ko ga je po kazenskih strelih premagal Chelsea. Bavarcem sicer na sinočnji tekmi ni manjkalo priložnosti. Med drugim bi lahko v 13. minuti bi lahko za vodstvo poskrbel Toni Kroos, a je zadel vratnico.

Če bodo želeli varovanci trenerja Juppa Heynckesa ponoviti uspeh iz minule sezone, jih čaka torej težko delo. »Že pred tekmo sem vedel, da bomo igrali proti zelo težkemu nasprotniku. Odlično so organizirani, še posebej v obrambi in to so proti nam tudi dokazali. Zadeli smo vratnico in prečko, imeli tudi nekaj smole, toda na takšnih tekmah moraš pač hitro prevzeti nadzor in zadeti,« je povedal Heynckes.

»Imeli smo svojo priložnost, da pridemo do vodstva, a je nismo izkoristili. Če bi jo, bi se tekma tudi drugače razvijala. Bate se je dobro branil in nas premagal v protinapadi. Seveda smo razočarani, toda mislim, da smo vseeno prikazali dobro igro,« pa je povedal vratar Manuel Neuer.