Bayern le končal niz Paderborna

Nemško prvenstvo: kljub kratki klopi zmaga v gosteh, Bayern s 4:0 prek Paderborna spet na vrh.

24. september 2014 10.08
FBL-GER-BUNDESLIGA-BAYERN MUNICH-PADERBORN
M. F., Š. Ro., šport

Bremen – Nogometaši Schalkeja, ki se bodo prihodnji torek v 2. kolu lige prvakov pomerili z mariborskim moštvom, kljub krajši klopi niso imel težav na gostovanju pri Werderju iz Bremna. V 5. kolu nemškega prvenstva je moštvo iz Gelsenkirchna vknjižilo zmago (3:0). V 48. minuti je goste v vodstvo povedel Max Meyer, tri minute pozneje je na 2:0 povišal Roman Neustädter, piko na i pa je pet minut pred koncem tekme pritisnil Tranquillo Barnetta.

Trener Jan Keller, čigar moštvo je v 1. kolu lige prvakov navdušilo z iztrženo točko proti Chelseaju v Londonu, je v Bremnu razpolagal z daljšim seznamom odsotnih, na katerega sta se po prejetih rdečih kartonih minuli konec tedna vpisala še Kevin-Prince Boateng in Julian Draxler.

Schalkejeva postava: Fährmann, Uchida, Fuchs, Ayhan, Neustädter, Meyer (od 79. Barnetta), Höger (od 67. Matip), Choupo-Moting, Aogo, Sam (od 46. Clemens), Huntelaar.

Prvi poraz Paderborna

Münchenski Bayern je na domači Allianz Areni z visoko zmago 4:0 odpravil Paderborn, ki je do tega kola senzacionalno zavzemal vrh lestvice nemškega prvenstva. Bavarski velikan je tako poskrbel za prvi poraz novica v bundesligi, s prepričljivo zmago pa zdaj le postavil stvari na svoje mesto in se z 11 točkami povzpel na vrh.

Nemški prvaki so prvič zadeli že v 8. minuti po lepi akciji Arjena Robbna in Thomasa Müllerja, ki je s peto podal do Maria Götzeja, ta pa poskrbel za hitro vodstvo. Že drugič se je mreža zatresla v 14. minuti, strelec pa je bil Robert Lewandowski. Za tem je Bayern prestavil v nižjo prestavo, toda v 78. minuti pa nato potrdil zmago s še enim golom Götzeja, na seznam strelcev pa se je pet minut pred koncem rednega dela vpisal še Müller. »Pripravljeni smo bili na to tekmo. Želeli smo pokazati nekaj boljšega v primerjavi s prejšnjo tekmo,« je povedal strečc dveh golov Götze in se navezal na neodločen izid 0:0 proti Hamburgu prejšnji konec tedna.

Hoffenheim je remiziral s Freiburgom s 3:3 (Firmino, Rudy, Vestergaard; Frantz 2, Darida 11-m.), Eintracht Frankfurt pa z Mainzem 2:2 (Meier, Seferović; Hofmann, Okazaki).