Brez Cesarja in Oblaka na Poljsko

Slovenska nogometna reprezentanca bo danes z Malte odpotovala na Poljsko, kjer jo v ponedeljek čaka prijateljska tekma.

Objavljeno
12. november 2016 12.44
SOCCER-WORLDCUP-MLT-SVN/
Š. Ro.
Š. Ro.

Valletta - Po sinočnji drugi zmagi v kvalifikacijah za uvrstitev na SP 2018 so bili v slovenski nogometni reprezentanci seveda zadovoljni s končnim letošnjim izkupičkom. Ta znaša osem točk, a selektor Srečko Katanec pravi, da bi jih zlahka bilo tudi 12. Slovenci po štirih tekmah v skupini F po jesenskem delu kvalifikacij zaostajajo le za Angleži, ki so zbrali dve točki več. Sledijo Slovaki s sedmimi, Litovci s petimi, Škoti s štirimi, Maltežani pa so še brez točk.

»Moramo biti zadovoljni. Osem točk imamo, to je lep izkupiček. Po videnem in prikazanem bi jih pa lahko imeli 12. Ampak ne glede na to smo lahko zadovoljni, sploh glede na vse težave. Tudi tekmi, ki prihajata, s Škoti v gosteh in z Malto doma, nam lahko gresta na roko. Tako lahko pridemo do septembra, ko bomo popolnoma v igri za prvi dve mesti, potem pa se lahko marsikaj zgodi,« je selektor dejal po včerajšnji tekmi na Malti.

Ta se je izkazačla za vse prej kot lahkega nasprotnika. »Pregledali smo veliko posnetkov, Hrvati so se z njimi mučili tukaj in doma. Tako da tudi naša domača tekma ne bo hec, dokler ne damo zadetka. Proti Angliji ni težava z živci, na takšnih tekmah, ko si blizu in moraš zmagati, je pa vedno težko, tudi fantje čutijo pritisk. Tudi postavitve so take, da si moraš nekaj izmisliti, ko igraš proti takšnim, kot je Malta. Pri tem je Josip Iličić mogoče tisti, ki tudi v klubu igra ofenziven nogomet, vse drugo je bolj ali manj branjenje, oddajanje žoge. S tega vidika sem zadovoljen, da smo zmagali,« je še povedal selektor.

Reprezentanca pa še ne odhaja na odmor, na Malti jo danes ćaka še regeneracijski trening, nato pa bo popoldne odpotovala v Vroclav, kjer jo v ponedeljek čaka prijateljska tekma s Poljsko. Z ekipo ne bosta odpotovala le kapetan Boštjan Cesar, ki je proti Malti odigral prvo tekmo po poškodbi, in vratar Jan Oblak. Selektor jima je dal prosto, toliko več priložnosti pa bo ponudil vsem tistim, ki doslej niso igrali oziroma so igrali manj.

S Poljsko, trenutno 15. na Fifini lestvici, se je Slovenija, 52. na svetu, doslej pomerila petkrat. V kvalifikacijah za SP 2010 je doma zmagala s 3:0, v gosteh pa igrala 1:1, na prijateljskih tekmah 1998 in 2004 je izgubila s po 0:2, leta 1996 pa igrala 0:0.