Casillas ob rekordu ni mogel preprečiti angleškega gola

Na včerajšnji prijateljski tekmi med Anglijo in Španijo je vratar Iker Casillas vpisal svoj rekordni nastop za »furio«.

13. november 2011 08.19
13. november 2011 08.43
London - Vratar in kapetan španske nogometne reprezentance Iker Casillas je v soboto na prijateljski tekmi proti Angliji (0:1) izenačil rekord po številu nastopov za špansko člansko reprezentanco. Majico »furie« je oblekel že 126-krat ter se izenačil z Andonijem Zubizarreto, prav tako vratarjem, ki je rekordno znamko vpisal med leti 1985 in 1998.

Casillas je na tekmi na Wembleyju španska vrata branil le v prvem polčasu, tako da ga ni bilo med vratnicama, ko je Frank Lampard v 49. minuti zabil odločilni gol na tekmi za zmago Anglije, piše STA.

Branilec mreže v Realu iz Madrida velja za enega najboljših evropskih vratarjev, s špansko izbrano vrsto pa se je zavihtel na vrh na evropskem in na svetovnem prvenstvu.