Brdo pri Kranju - Kar 500 gostov iz različnih sfer javnega življenja se je danes v kongresnem središču na Brdu pri Kranju udeležilo tradicionalnega prednovoletnega sprejema Nogometne zveze Slovenije (NZS), ki je bil obenem tudi priložnost, da sta si v roke segla njen novi in prejšnji predsednik Radenko Mijatović in Aleksander Čeferin, od letos prvič mož evropske krovne organizacije. »Kaj pomeni izvolitev Čeferina za predsednika UEFA, se bomo zavedali šele čez leta,« je v uvodnem nagovoru izpostavil Mijatović in poudaril, da želi biti NZS med najbolje organiziranimi zvezami v Evropi.
Dodal je, da v bi rad v luči strategije NZS do leta 2020 prvo ligo naredil za najboljši športni produkt v državi in podvojil število registriranih igralcev na 80.000. »Z nogometom povezujemo generacije in izboljšujemo življenje,« je dodal Mijatović in dal svojemu predhodniku posebno zahvalo za njegovo delo. »V dobrih petih letih na NZS sem spoznal veliko dobrih ljudi. Ko sem postal predsednik UEFA, pa sem uvidel, kako odmevna je NZS v tujini. Dobili ste novega predsednika, ki bo, prepričan sem, odličen,« je med drugim povedal Čeferin. Prireditev, na kateri so se spomnili tudi odmevnih dogodkov letošnjega leta, je z izvedbo plesno-nogometne predstave 2:0 popestrila plesna skupina Fičo Balet.













