Ibrahimović popeljal Švedsko na evropsko prvenstvo

Danska in Švedska sta se na povratni tekmi v Københavnu razšli z izidom 2:2. Švedi so napredovali s 4:3.

17. november 2015 20.56
17. november 2015 22.00
FBL-EURO-2016-DEN-SWE

København - Znani so vsi udeleženci evropskega prvenstva v Franciji. V dodatnih kvalifikacijah je kot zadnja napredovala Švedska, ki je na povratni tekmi z Dansko igrala 2:2 in jo izločila z izidom 4:3.

Švedi so na evropsko prvenstvo napredovali predvsem zaradi nove izjemne predstave Zlatana Ibrahimovića, ki je dosegel oba nocojšnja gola svoje reprezentance.

Robustni napadalec je prvič zadel v 19. minuti, ko so Švedi ob udarci iz kota izvedli domiselno akcijo in žogo podali Ibrahimoviću, ta pa je z desne strani natančno meril v daljši kot. Isti igralec je v 76. minuti prevzel odgovornost za izvedbo prostega strela in žogo neubranljivo poslal v desni kot.

Danska se kljub visokemu zaostanku ni predala in do konca tekme zadela dvakrat. Na 1:2 je v 81. minuti znižal Yussuf Poulsen, ki je po podaji z leve strani zadel z glavo, na 2:2 pa je v 91. minuti izenačil Jannik Vestergaard.

Iz dodatnih kvalifikacij so na evropsko prvenstvo tako napredovale Madžarska, Irska, Ukrajina in Švedska.