Evropska liga: Fiorentina v Baslu zapravila dva gola prednosti

Fiorentina je v 5. kolu evropske lige osvojila točko proti Baslu (2:2). Josip Iličić je za Fiorentino igral do 33. minute.

26. november 2015 15.28
26. november 2015 17.52
SOCCER-EUROPA-BAS-FIO
M. Ž.
M. Ž.

Basel - Nogometaši Fiorentine so v petem kolu evropske lige igrali neodločeno proti Baslu (2:2). Slovenski reprezentant Josip Iličić je igral do 33. minute.

Švicarji so s točko osvojili prvo mesto v skupini I, drugouvrščeni Italijani pa si še niso zagotovili napredovanja, saj imajo le dve točki več od Lecha in Belenensesa.

Josip Iličić je imel v tretji minuti eno izmed prvih priložnosti na tekmi in lepo preigraval v kazenskem prostoru, nato je njegov prodor z roko ustavil Mohamed Elneny, a je glavni sodnik tekme Ivan Kružliak pokazal, naj se igra nadaljuje.

Italijanski klub je v 23. minuti izkoristil svojo premoč. Borja Valero je na desni strani z globinsko podajo zaposlil Federica Bernardeschija, ki je natančno meril v daljši kot.

Fiorentina je le tri minute kasneje ostala le z deseterico na igrišču. Facundo Roncaglia si je privoščil neumno potezo in s komolcem v glavo udaril Breela Embola, za kar je prejel rdeči karton. V gostujočem moštvu so morali hitro ukrepati in so v 33. minuti na igrišče poslali branilca Nenada Tomovića, igrišče pa je moral zapustiti Ililić.

Gostje se ob igralcu manj niso posvetili branjenju in so v 36. minuti izpeljali akcijo za vodstvo z 2:0. Italijani so prodrli po levi strani in podali v kazenski prostor, kjer je Nikola Kalinić žogo nesebično podaljšal do Bernardeschija, ta pa je iz bližine še drugič zatresel mrežo.

Basel je izid znižal zgolj štiri minute kasneje, ko je po predložku z desne strani z glavo zadel Marek Suchy in postavil izid polčasa. Domačini so v drugem polčasu še drugič izkoristili številčno premoč. Izenačenje so dočakali v 74. minuti, ko je po podaji iz kota žogo sprejel Mohamed Elneny in z roba kazenskega prostora zadel v desni kot. Tekma se je končala z izidom 2:2.

Krasnodar med udeleženci 1/16 finala

Nogometaši Krasnodarja so gledalci premagali Borussio iz Dortmunda z 1:0 in si zagotovili mesto v šestnajstini finala.

Nemško moštvo, ki si je že pred današnjo tekmo priborilo napredovanje, se je Rusom zoperstavilo v spremenjeni zasedbi, med odsotnimi so bili Marco Reus, Shinji Kagawa in Pierre-Emerick Aubameyang.

Rusi so edini gol na tekmi dosegli že v drugi minuti. Gostujoči branilec Mats Hummels je v svojem kazenskem prostoru nepravilno ustavil Mauricia Pereyro in glavni sodnik Serdar Gözübüyük je dosodil enajstmetrovko, ki jo je uspešno izvedel Pavel Mamajev.

Borussia je imela le šest minut kasneje najlepšo priložnost na tekmi, ko je Adrian Ramos sam stekel proti Andreju Dikanu in poskušal z lobom, vendar pa mu je veselje preprečila prečka. Nemci so v nadaljevanju tekme zagospodarili na igrišču, imeli žogo več v svojih nogah (65%) in bili podjetnejši pri strelih (razmerje 16:9), a se rezultat ni spremenil.

Borussia in Krasnodar imata v skupini C po deset točk in sta že uvrščena v izločilne boje, sledita PAOK (3) in Qäbälä (1), ki bosta svojo tekmo začela ob 21.05.