Evropska liga: Braga prizadejala Mariboru boleč poraz

Nogometaši Maribora so v četrtem kolu EL doživeli nov poraz, saj jih je s kar 5:1 nadigrala Braga.

03. november 2011 15.10
03. november 2011 18.27
D. O., Delo.si

Braga - V deževnih razmerah na mestnem stadionu v Bragi so mariborski nogometaši ostali zvesti svoji tradiciji in odigrali dva povsem različna polčasa.

V prvem delu so bili namreč gostitelji precej boljši nasprotnik in si tudi zagotovili prednost s 3:0, česar vijoličasti niso uspeli nadoknaditi. V drugem polčasu so vijoličasti prikazali precej boljšo predstavo in po zadetku Volaša znižali na 3:1, a so Portugalci v zaključku tekme v petih minutah zadeli dvakrat in slavili s kar 5:1.

Varovanci Darka Milaniča so tako doživeli še tretji poraz v evropskem tekmovanju in z eno osvojeno točko zasedajo dno lestvice v skupini H ter ostajajo brez možnosti za preboj v nadaljevanje EL.

Hitro vodstvo po veliki napaki Handanoviča

Dvoboj se je za gostitelje pričel sanjsko, saj so po uvodnem pritisku hitro uspeli zabiti gol. Že v 4. minuti je namreč Lima kaznoval napako Handanoviča, ki je po strelu žogo izpustil iz rok, do nje pa je prišel portugalski napadalec in zadel za 1:0.

Nov šok je sledil že tri minute kasneje, ko so gostje povedli že z 2:0. Do žoge je na robu kazenskega prostora prišel Alan in z močnim, natančnim strelom zadel zgornji levi kot mariborskih vrat.

Portugalski nogometaši so kljub vodstvu še naprej dominirali na domači zelenici. V 24. minuti se jim je ponudila nova izjemna priložnost za povišanje vodstva, a je Vinicius iz neposredne bližine z glavo le oplazil prečko. Nekaj minut kasneje je po dobrem posredovanju obležal na tleh Handanovič, ki je prejel manjši udarec v hrbet, a je z igro lahko nadaljeval.

Elderson zadel za 3:0

V 33. minuti so bili vijoličasti blizu avtogola, saj je na svoja vrata nespretno ustrelil Milec, a je bil Handanovič na pravem mestu. Štiri minute kasneje pa so gostitelji povedli že s 3:0, med strelce se je vpisal Elderson, ki se je najbolje znašel po podaji iz kota in z glavo ukanil mariborskega vratarja.

Šele v 41. minuti so imeli prvo nevarno priložnost tudi mariborski nogometaši, s strelom od daleč je poizkusil Mertelj, a se je izkazal domači vratar Quim.

Volaš obudil upe na preobrat

Portugalci so vnovič zapretili že v prvi minuti drugega polčasa, ko je do nevarnega strela prišel Alan, a se je z odličnim posredovanjem izkazal Handanovič in preprečil višje vodstvo gostiteljev. V nadaljevanju so varovanci Darka Milaniča vendarle zaigrali bolj odločno in vzpostavili ravnotežje na zelenici, toda ostali brez nevarnih strelov.

V 62. minuti pa so vijoličasti uspeli znižati izid na 3.1. Z desne strani je globinsko žogo poslal Milec, pred Quimom pa se je najbolje znašel Volaš, ki je dosegel svoj šesti zadetek v evropskih tekmovanjih. V naslednjem napadu je prosti strel mojstrsko izvedel Ibraimi, ki mu je slavje preprečila vratnica. Milanič je v želji po preobratu v igro poslal še Tavaresa, na klop se je usedel Berič.

V petih minutah dva gola v mariborski mreži

Po manjšem pritisku Mariborčanov, pa so v drugem delu polčasa pobudo znova prevzeli domači nogometaši. V 79. minuti je tako do žoge prišel Lima, a iz neposredne bližine k sreči zadel le vratnico. Milanič je opravil še drugo menjavo, priložnost je dobil Cvijanović, zelenico je zapustil Lesjak.

V 84. minuti je spet dobro posredoval Handanović, a že v naslednji akciji prejel nov gol. Po podaji iz kota se je na bližnji vratnici najbolje znašel Vinicius in z glavo zadel za 4:1. Končni izdi tekme je v sodnikovem podaljšku nekoliko srečno postavil Merida (5:1).

Braga: Quim, Baiano, Ewerton, Paulo Vinicius, Elderson, Mossoro, Djamal, Hugo Viana, Alan, Lima, Helder Barbosa.

Maribor: Handanović, Milec, Rajčević, Arghus, Trajkovski, Mezga, Mertelj, Lesjak, Ibraimi, Berič, Volaš.