Evropska liga: Sevilla se je na Kantridi izognila porazu, Iličić blestel v Minsku

Nogometaši Rijeke so v drugem kolu evropske lige iztržili točko proti Sevilli (2:2).

02. oktober 2014 17.16
SOCCER-EUROPA/

Reka - Nekdanji slovenski selektor Matjaž Kek je v drugem kolu evropske lige z Rijeko iztržil točko proti Sevilli (2:2), pri čemer so imeli domači od 52. minute igralca več.

Gostje so hitro prevzeli pobudo na igrišču in v prvih desetih minutah trikrat ogrozili vrata Rijeke, vendar pa je vratar Ivan Vargić ustavil poskuse Cokeja, Joseja Reyesa in Grzegorza Krychowiaka. Domači nogometaši so se v nadaljevanju otresli pritiska španskega moštva in v 15. ter 22. minuti dvakrat sprožili proti golu, vendar pa se izid ni spremenil. Igra se je znova preselila na polovico hrvaškega kluba, ki je v 26. minuti prejel prvi gol. Domači branilec Ivan Tomečak je nespretno posredoval v svojem kazenskem prostoru in podal Iagu Aspasu, ta se je otresel Mateja Mitrovića in žogo poslal v mrežo.

Moštvi do konca polčasa nista več zadeli. V prvih 45 minutah so več pokazali gostje, ki so imeli žogo več v svojih nogah (51 %), razmerje strelov je bilo 4:4 (v okvir 4:0 za Sevillo).

Obramba Rijeke je v 48. minuti storila veliko napako, ki je ostala nekaznovana. Marko Lešković je ob podaji iz avta povsem zgrešil žogo, tako da se je odbila do Vicenteja Iborre, ki pa je z desne strani sprožil mimo daljše vratnice. Sledil je velik šok za Sevillo. Andrej Kramarić je sam prodrl proti španskemu golu, ko ga je v kazenskem prostoru podrl Timothee Kolodziejczak in si prislužil rdeči karton, Rijeka pa je imela na voljo enajstmetrovko. Odgovornst za strel je prevzel Kramarić in natančno meril v levi spodnji kot.

Domačini so z igralcem več zagospodarili na igrišču, začeli nizati priložnosti in v 68. minuti povedli z 2:1. Akcijo je začel Kramarić na levi strani, sledila je podaja do Zorana Kvržića, ki je močno sprožil in zadel enega od nasprotnikovih igralcev, tako da je žoga spremenila smer in končala za hrbtom Beta.

Rijeka je do 91. minute jalovo napadala, nato pa je sledila kazen, ki sta jo zrežirala rezervista Seville. Benoit Tremoulinas je prodl po levi strani in podal v kazenski prostor, kjer je Stephane Mbia neovirano sprožil iz neposredne bližine in postavil končni izid 2:2.

Goran Cvijanović je za Rijeko igral vso tekmo, Mirala Samardžića pa ni bilo v postavi zaradi poškodbe.

Iličić strelec in podajalec pri zmagi Fiorentine

Fiorentina je gostovala pri Dinamu iz Minska in zmagala s 3:0. Tekmo je zaznamoval slovenski nogometaš Josip Iličić, ki ga selektor Srečko Katanec ni uvrstil na reprezentačni seznam za dvoboja s Švico in Litvo.

Iličić je 61. minuti zadel po podaji Andree Lazzarija za vodstvo z 2:0, šest minut kasneje pa je bil podajalec pri golu Federica Bernardeschija za končnih 3:0. Drugi slovenski član pri Fiorentini Jasmin Kurtić ni dobil priložnosti.

Kampl v polno za zmago Salzburga

Salzburg je v gosteh premagal Astro Giurgiu z 2:1. Domačini so povedli v 15. minuti z golom Takajukija Seta, vendar pa je Salzburg še pred koncem polčasa izid obrnil v svojo korist. Najprej je Kevin Kampl v 36. minuti izenačil na 1:1, zmagovalca pa je odločil njegov moštveni kolega Jonathan Soriano šest minut kasneje.

Evropska liga, 2. kolo

Skupina A

Villarreal - Apollon Limassol 4:0 (2:0)

Moreno 9., 82., Espinosa 44., 51.

(Bojana Jokića zaradi poškodbe ni v kadru Villarreala)

Zürich - Borussia Mönchengladbach 1:1 (1:1)

Helsinki - Brugge 0:3 (0:1)

Heikkinen 19./ag, De Sutter 70., De Bock 78.

Lestvica

1. Brugge 2 1 1 0 3:0 4 točke

2. Torino 2 1 1 0 1:0 4

3. København 2 1 0 1 2:1 3

4. Helsinki 2 0 0 2 0:5 0

Skupina C

Asteras Tripolis - Partizan Beograd 2:0 (1:0)

Usero 22., Parra 52.

(Branko Ilić je igral vso tekmo za Partizan)

Seto 15., Kampl 36., Soriano 42.

(Kevin Kampl je igral vso tekmo za Salzburg)

Celtic Glasgow - Dinamo Zagreb 1:0 (1:0)

D'Ambrosio 18., Icardi 85.

(Samir Handanović je bil na rezervni klopi Interja, Reneja Krhina ni bilo v postavi)

Lestvica

1. Inter 2 2 0 0 3:0 6 točk

2. St. Etienne 2 0 2 0 0:0 2

3. Dnjeper 2 0 1 1 0:1 1

4. Karabah 2 0 1 1 0:2 1

Skupina G

Feyenoord Rotterdam - Standard Liege 2:1 (0:0)

Van Beek 47., Manu 84.; Viera 65.

(Martin Milec je za Standard igral vso tekmo)

Rijeka - Sevilla 2:2 (0:1)

Kramarić 53./11-m, Kvržić 68.; Aspas 26.; Mbia 91.

(Goran Cvijanović je za Rijeko igral vso tekmo, Miral Samardžić je manjkal zaradi poškodbe)

Hamšik 35., Higuain 75.

Sparta Praga - Young Boys Bern 3:1 (2:0)

Helenius 46.

Dinamo Kijev - Steaua Bukarešta 3:1 (1:0)

Yarmolenko 40., Kravets 66., Teodorczyk 92.; Rusescu 89.

Dinamo Minsk - Fiorentina 0:3 (0:1)

Aquilani 33.; Iličić 61., Bernardeschi 67.

(Josip Iličić je za Fiorentino igral vso tekmo, Jasmin Kurtić ni dobil priložnosti)

Guingamp - Paok Solun 2:0 (0:0)