Fomenko: Slovenija naših napak ni kaznovala, hvala ji!

Prvi ukrajinski zvezdnik Jevgenij Konopljanka: Poznali smo tekmečeva najmočnejša orožja in jih skušali nevtralizirati.

15. november 2015 15.07
Ukraine Slovenia Euro Soccer
J. P., Delo.si

Lvov - Medtem ko si v slovenskem taboru po včerajšnjem porazu v prvi tekmi dodatnih kvalifikacij za nogometno evropsko prvenstvo prihodnje leto v Franciji z Ukrajino (0:2) belijo glavo predvsem zavoljo napadalne neagilnosti, saj niso izbranci selektorja Srečka Katanca niti enkrat sprožili v okvir domačih vrat, pa je bilo v ukrajinskem taboru čutiti zadovoljstvo nad doseženim in optimizem pred torkovim povratnim obračunom v Ljudskem vrtu.

»V prvem delu smo naredili preveč napak, ki pa jih tekmec ni znal kaznovati, za kar se mu zahvaljujem. Drugi polčas je bil boljši. Osredotočili smo se na razvoj ige od prve do zadnje minute, rezultat je zelo zadovoljiv,« je za STA strnil vtise selektor Mihajlo Fomenko, ki verjame, da se scenarij iz zadnjih dodatnih kvalifikacij za lansko svetovno prvenstvo, v katerem so Ukrajinci prvo tekmo s Francijo ravno tako dobili, a naposled ostali praznih rok, ne bo ponovil: »Iz tovrstnih izkušenj se lahko nekaj naučimo, tisto je bila lekcija za prihodnost. Fantje se tega zavedajo, jasno jim je, da je bil dvoboj v Lvovu le prvi korak.«

Prvi zvezdnik rumeno-modrih Jevgenij Konopljanka pa izpostavlja: »Zaenkrat gre vse po načrtih. Že na novinarski konferenci pred tekmo sem dejal, da bomo zmagali. Tekmec ni bil enostaven zalogaj, to smo vedeli, saj smo pregledali veliko tekem. Poznali smo njegova najmočnejša orožja in jih skušali nevtralizirati. Zdaj pa že razmišljamo o naši igri v Mariboru. Ponovitev predlanskega scenarija s Francijo? Nikar ne skrbite, uspelo nam bo!«