Ljubljana - Že dober mesec dni pred začetkom zimskega prestopnega roka se je slovenski nogometni prvak Olimpija okrepil z izjemno nadarjenim ganskim krilnim napadalcem Issahom Abassom, ki je pred slabima dvema mesecema dopolnil rosnih 18 let. Majico »zmajev« bo nosil prihodnje tri sezone in pol, do 30. junija 2020. Po besedah Olimpijinega športnega direktorja Ranka Stojića je klub v svoje vrste zvabil odlično okrepitev, ki bo skušala s svojo kakovostjo prispevati pomemben delež k uresničevanju ambiciozno začrtanih ciljev.
»Veseli nas, da smo v svoje vrste pripeljali igralca, ki tako po človeški kot nogometni plati ustreza našim zahtevam in pričakovanjem. Je zelo nadarjen fant, ki je s svojo kakovostjo in neverjetno predanostjo že pri rosnih 17 letih dobil priložnost igrati za gansko reprezentanco do U-20, ki velja za eno najboljših na svetu. To je profil nogometaša, ki smo ga iskali, krasijo ga hitrost, agresivnost, odlična tehnična podkovanost, močan strel, zmagovalna miselnost ... Navsezadnje pa je treba poudariti, da je bil pri nas na preizkušnji manj kot dva tedna in v tem času odigral tudi zatevno prijateljsko tekmo s Chievom v Veroni, na kateri je zgolj potrdil svoj razkošen talent. S pravim odnosom do dela bo za nas velika okrepitev,« zadovoljstva ni skrival Stojić.
Zadovoljen je tudi Abass: »Pred prihodom v Ljubljano sem se pozanimal o klubu, mestu, okolju in prišel do ugotovitve, da gre za klub z bogato tradicijo z velikimi načrti tudi za prihodnost. Vodstvo kluba, strokovni štab in soigralci so me prisrčno sprejeli in mi hitro dali vedeti, da sem eden od njih. Komaj čakam, da bom lahko v spomladanskem delu sezone z dobrimi igrami pripomogel k pozitivnim rezultatom moštva, ki si v vsakem primeru želi ubraniti naslov državnih prvakov.«













