Ljubljana – Sobotni uvodni tekmi 6. kola 1. SNL sta prinesli več zadovoljstva v goriški in velenjski tabor. Gorica je z neodločenim izidom brez golov ustavila niz Olimpijinih treh zmag in podaljšala svoj niz tekem brez poraza v Stožicah na šest. Rudar se je z zasukom rešil proti Krki, ki je dvoboj končala z devetimi igralci.
V ljubljanskem taboru niso skrivali visokih pričakovanj in so napovedovali še četrto zmago v nizu. Toda prva tekma z enim od boljših tekmecev je razkrila, da zeleno-bele čaka še veliko trdega dela in potrpežljivosti, da bi se vrnili v vrh.
Za Ljubljančane bi se lahko tekma razpletla še z najbolj črnim scenarijem. V sodnikovem dodatku so Goričani izpeljali bliskovit nasprotni napad. Sandi Arčon je imel v nogah matno potezo, toda z bravuroznim posredovanjem je domači vratar Aleksander Šeliga preprečil najhujše. »Razmišljal sem samo o tem, kako moram ubraniti strel,« je Šeliga komentiral potezo tekme.
Pomanjkanje potrpežljivosti je bila tudi najšibkejša točka zeleno-belih v dvoboju z bojevitimi, discipliniranimi in obrambnimi Goričani. Ob veliki premoči, večinoma bolj jalovi, je Ljubljančanom zmanjkovalo zamisli, če pa so že izpeljali obetavno akcijo, jim je zmanjkalo tudi sreče. Kot na primer v 20. minuti, ko je Nik Omladič po podaji Andraža Šporarja s 6 m streljal prek vrat.
»Nismo izkoristili vsaj ene od številnih priložnosti. Gorica je potrdila, da nam ne ustreza, a smo vseeno imeli dovolj priložnosti za zmago. Razočarani smo,« je dejal mladi Nik Kapun, Šporar pa dodal: »Trudili smo se, žal se ni izšlo. Nadaljevati moramo v tem ritmu in prepričan sem, da bo že v naslednji tekmi bolje.«
Goriški nogometaš Matija Širok po tekmi ni bil zadovoljen z realizacijo priložnosti svojega moštva: »Naš cilj pred tekmo je bila zmaga. Smo v točkovnem zaostanku, tako da potrebujemo točke. Na žalost smo zgrešili lepe priložnosti. Ne sme se več zgoditi, da jih tako zapravimo. Ponosni smo lahko na ekipno igro. Doslej se namreč v tem elementu nismo ravno izkazali. Lahko smo zadovoljni z osvojeno točko, ki je zaslužena. Olimpija ima kakovostno moštvo. Mi smo se malenkost zaprli, sicer bi lahko bili kaznovani. Na koncu pa smo imeli iz protinapadov celo več priložnosti kot domači.«
Firer začel zasuk
Velenje – Izjemna akcija novomeškega trojčka (Josip Fuček, Martin Šaban, Martin Kramarić) je v 10. minuti prinesla drugi gol komaj 16 letnega Kramariča v tej sezoni. In še poglobila krizo Velenjčanov, ki jih je ob igrišču namesto kaznovanega Jerneja Javornika vodil njegov pomočnik ter nekdanji reprezentant Spasoje Bulajić.
Toda v drugem polčasu je moštvo iz brezna potegnil najizkušenejši Velenjčan Ivan Firer. V 50. minuti je izenačil z 10 m in hkrati sprostil soigralce, ki so zlomil odpor Novomeščanov. Po zaostanku z 1:2 so gostje postali nezbrani, napake pa so se spreminjale v živčnost in kar dve izključitvi.
»Ne moremo se zanašati na mlajše igralce, za katere bomo sicer storili vse, da se bodo uspešno razvijali. Toda svoje breme bodo morali prevzeti starejši igralci,« je ob petem porazu razmišljal novomeški trener Miloš Rus.













