Handanović prvič slavil na San Siru

Nogometaši Interja so v 6. kolu italijanskega prvenstva vpisali prvo zmago doma in z 2:1 premagali Fiorentino.

01. oktober 2012 01.07
FBL-ITA-SERIEA-INTER-FIORENTINA

Milano - Z zmago z 2:1 nad Fiorentino so nogometaši Interja vendarle razveselili domače navijače na San Siru in v 6. kolu italijanskega prvenstva vpisali prvo domačo zmago v novi sezone. Štadiona v Milanu se je očitno v začetku sezone oprijel negativen urok, saj so bili brez zmage doma dolgo tudi Interjevi mestni tekmeci iz Milana. A so ga slednji pred dnevi prekleli z zmago z 2:0 nad Cagliarijem, do prve zmage pa so zdaj prišli tudi soigralci slovenskega vratarja Samirja Handanovića.

S četrto zmago v šestih tekmah se je Inter povzpel na tretje mesto na lestvici. Na vrhu je še vedno Juventus (16 točk), ki je niz brez poraza podaljšal na 45 tekem, z razliko v golih je na drugem emstu Napoli, tretji in četrti sta Inter in Lazio z 12 točkami.

Črno-modri so proti Fiorentini večino dela opravili že v prvem polčasu. Za vodstvo z 1:0 je zadel Diego Milito, ko je v 17. minuti zanesljivo izvajal najstrožjo kazen po igranju Brazilca Caoutinha z roko. Drugi gol je interju priskrbel za mnoge že odpisani Antonio Cassano v 34. minuti.

Še pred koncem prvega polčasa je zadela tudi Fiorentina. Čilenec David Pizarro je odlično podal do Romula, ki je v 40. minuti premagal Handanovića in znižal zaostanek. Milito bi tik pred koncem prvega dela lahko še povišal vodstvo Interja.

V drugem polčasu so gostje ostali na igrišču le z 10 možmi. Gonzalez Rodriguez je po nepotrebnem prekršku nad Japoncem Yutom Nagatomom dobil drugi rumeni karton in moral predčasno z igrišča.

Med slovenskimi legionarji je v dresu Palerma Josip Iličić igral vso tekmo, a se ob zmagi s 4:1 proti Chievu ni vpisal med strelce. Jasmin Kurtić je v igro vstopil v 81. minuti in se vmešal v akcijo in tretji zadetek Fabrizia Miccolija za končni izid. Pri gostih sta Boštjan Cesar in Bojan Jokić sedela na klopi.

Italijansko prvenstvo, 6. kolo:

Inter Milan - Fiorentina 2:1 (Milito 17., Cassano 34.; Romulo 40.)
Sampdoria - Napoli 0:1 (Cavani 67./11-m)
Palermo - Chievo 4:1 (Miccoli 13., 59., 82., Giorgi 80.; Rigoni 27.)
Lazio - Siena 2:1 (Ederson 17., Ledesma 38./11-m; Paci 91.)
Cagliari - Pescara 1:2 (Pinilla 82./11-m; Terlizzi 50., Weiss 76.)
Bologna - Catania 4:0 (Guarente 19., Gilardino 40., 61., Kone 95.)
Atalanta - Torino 1:5 (Denis 28.; Bianchi 38./11-m, 76., Gazzi 62., Stevanović 66., D'Ambrosio 73.)
Udinese - Genoa 0:0
Parma - Milan 1:1 (Galloppa 66.; El Shaarawy 50.)
Juventus - Roma 4:1 (Pirlo 11., Vidal 16./11-m, Matri 19., Giovinco 90.; Osvaldo 69./11-m)