Inter slavil na derbiju s Fiorentino

Nogometaši Interja so na zadnji tekmi petega kola italijanskega prvenstva premagali Fiorentino (2:1).

27. september 2013 00.58
ITA-FBL-SERIEA-INTER MILAN-FIORENTINA

Milano - Milanski Inter je na zadnji tekmi petega kola državnega prvenstva gostil Fiorentino in ji po preobratu zadal prvi poraz v sezoni (2:1).

Moštvi v prvem polčasu nista dosegli gola, v nadaljevanju pa so v 60. minuti povedli gostje. Branilec Juan Jesus je v svojem kazenskem prostoru nepravilno oviral Joaquina, glavni sodnik Paolo Valeri pa je pokazal na belo točko. Odgovornost za strel je prevzel Giuseppe Rossi in premagal slovenskega reprezentančnega vratarja Samirja Handanovića.

Devet minut kasneje je svojo priložnost dobil še njegov reprezentančni kolega Josip Iličić, ki je pri Fiorentini zamenjal prav strelca vodilnega gola Rossija. Iličić je v 76. minuti prvič sprožil proti vratom Handanovića, vendar je bil s približno tridesetih metrov nenatančen, tri minute kasneje pa je poskusil še z roba kazenskega prostora, vendar se je izkazal njegov rojak v vratih Interja.

Gostitelji so neuspešne napade Fiorentine kaznovali v 72. minuti. Takrat so imeli na voljo kot, po katerem je žoga prišla do Estebana Cambiassa, ta jo je lepo umiril s prsmi, nato pa z akrobatskim strelom zadel za 1:1. Inter je v zaključku tekme prišel do preobrata in končne zmage, za katero je po podaji Alvareza v 83. minuti poskrbel Jonathan.

Po petih kolih italijanskega prvenstva je na prvem mestu neporažena Roma (15 točk), sledijo ji Inter, Juventus in Napoli (vsi 13), Fiorentina pa je po prvem porazu na petem mestu (10).