Južnoameriške kvalifikacije: Čile in Kolumbija brez zmagovalca, močan dež preprečil izvedbo derbija

Reprezentanci Čila in Kolumbije sta v kvalifikacijah za SP 2018 igrali 1:1. Brazilija in Argentina se bosta udarili jutri.

13. november 2015 07.50
13. november 2015 08.12
SOCCER-WORLD/

Santiago de Chile - Južnoameriške reprezentance so ponoči igrale tekme tretjega kola kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2018. Čilenci in Kolumbijci so se razšli z izidom 1:1, Ekvadorci so ohranili popoln izkupiček, derbi med Argentino in Brazilijo pa je bil prestavljen na petek.

Čilenci so na svoji tretji tekmi gostili Kolumbijce in iztržili točko. Domačini so povedli v 45. minuti, ko je po predložku Matiasa Fernandeza z glavo zadel Arturo Vidal. Kolumbijcem je točko v 68. minuti zagotovil James Rodriguez. Vezist Reala, ki je zaradi poškodbe izpustil prvi tekmi kvalifikacij, je približno enajst metrov od vrat prejel žogo in zadel iz obraza. Čilenci imajo po treh tekmah sedem točk in so na drugem mestu, Kolumbijci pa so s štirimi točkami na petem mestu.

Vodilni Ekvador je z 2:1 premagal Urugvaj in ohranil popoln izkupiček. Za Ekvadorce sta zadela Felipe Caicedo in Fidel Martinez, za Urugvaj pa Edinson Cavani.

Hudo neurje odplaknilo derbi Argentine in Brazilije

Ponoči bi moral potekati tudi derbi med Argentino in Brazilijo, vendar pa je v Buenos Airesu tako močno deževalo, da so organizatorji tekmo prestavili na petek. Dvoboj se bo tako pričel ob 21. uri po lokalnem času oziroma v soboto ob enih zjutraj po slovenskem času.