»Kanibal« Suarez spet v reprezentančnem dresu

V prijateljski tekmi s Savdsko Arabijo je novopečeni Barcelonin napadalec zrežiral edini gol Urugvaja.

11. oktober 2014 01.27
Mideast Saudi Arabia Uruguay Soccer
J. P., Delo.si

Jiddah - Resda urugvajski nogometni zvezdnik Luis Suarez še kar plačuje za svoj greh z letošnjega svetovnega prvenstva v Braziliji, ko je v obračunu z Italijo kanibalsko ugriznil Giorgia Chiellinija in si s tem nakopal štirimesečni kazenski suspenz, pa ta ne velja za prijateljske tekme, ki jih najboljši strelec angleškega prvoligaškega tekmovanja v minuli sezoni, ko je še nosil majico Liverpoola, lahko igra. Tako v dresu Barcelone kot tudi izbrane vrste, s katero je nocoj gostoval v Savdski Aragiji in se s tamkajšnjo reprezentanco razšel s prijateljskih 1:1 (0:0).

To je bil za 27-letnega napadalca sploh prvi nastop pod državnim grbom po poletnem mundialskem incidentu, tokrat pa je bil glavni krivec za edini urugvajski gol, saj je po njegovem strelu Hassan Fallatah žogo skušal preusmeriti, a je to storil tako nesrečno, da jo je porinil v lastno mrežo. Ko je že dišalo po tem, da bo to zadostovalo za zmago gostov, so bili domači za požrtvovalno igro nagrajeni z golom Naifa Hazazija v zadnji minuti. Suarez je sicer na igrišču ostal do 70. minute, ko ga je nadomestil Abel Hernandez.

»Vesel, da sem lahko vnovič oblekel reprezentančni dres, ki ga ljubim. Urugvaj!!« je takoj po tekmi tvitnil »kanibal«.

IZIDI PRIJATELJSKIH TEKEM

Mehika : Honduras 2:0 (Hernandez, Alanis)
Japonska : Jamajka 1:0 (Nosworthy avt.)
Južna Koreja : Paragvaj 2:0 (M-W Kim, T-H Nam)
Kitajska : Tajska 3:0 (Hathairattanakool avt., Ke Sun, Yang Xu)
Hong Kong : Singapur 2:1 (D. Xu, Ying Zhi Ju; Ishak)
Oman : Kostarika 3:4 (Saleh, Al Seyabi, Al Hosani; Saborio, Ruiz, Bustos, Ramirez)
ZAE : Avstralija 0:0
Bahrajn : Uzbekistan 0:0
Jemen : Irak 1:1
Jordanija : Kuvajt 0:1
Savdska Arabija : Urugvaj 1:1 (Hazazi; Fallatah avt.)