Matjaž Kek o navijaških izgredih na Kantridi: Ne zahtevajte od mene, naj komentiram nekaj, kar ni moj posel.

29. september 2013 16.20
regent/treing
J. P., Delo.si

Reka – Nogometaši Rijeke in Hajduka so že 117. jadranski derbi pred skoraj 10.000 gledalci končali s prijateljsko delitvijo točk (1:1), drugače pa je bilo na tribunah Kantride, kjer je divjaškim navijačem obeh ekip odklenkalo, metali so bakle, steklenice in kamne, ustavili so jih šele možje postave in jih 26 odpeljali na zaslišanje, vsaj devet ljudi, med njimi otrok in trije policisti, pa je moralo poiskati zdravniško oskrbo. Večina jih je lažje ranjenih, eden od policistov pa je utrpel težje poškodbe.

Na odmor so sicer s prednostjo po mojstrskem golu Leona Benka z volejem z desetih metrov v 24. minuti odšli gostitelji, v 58. minuti pa je izenačil in končni izid postavil Jean Kouassi. »Z rezultatom nisem zadovoljen. Škoda, ker smo se dvakrat, trikrat znašli v odličnem položaju, kakršnih v takšnih obračunih ni veliko, pa ponujenega nismo izkoristili. To je bil pravi derbi, poln agresivnosti in negotovosti, Hajduk je bil po pričakovanju kakovosten tekmec, mi smo šli polni želje in motiva v dvoboj, Benko je prispeval prekrasen gol, če bi zadeli še enega iz priložnosti v končnici, bi bili boljše volje. Žal smo gol prejeli iz prekinitve, ki ostajajo naša šibka točka. Vendar pa nimamo veliko časa za razmišljanje o tej tekmi, saj nas že v četrtek na Kantridi čaka nov spektakel evropske lige z Betisom,« je poudaril Kek. O navijaških izgredih pa: »Ne zahtevajte od mene, naj komentiram nekaj, kar ni moj posel. Povsem sem osredotočen na dogajanje na terenu, za to, kar se dogaja na tribunah in zunaj štadiona, pa so zadolžene druge službe. Meni je najpomembneje, da smo posel na igrišču opravili korektno.«