Kelhar se seli k turškemu drugoligašu

Olimpijin dres bo zamenjal za Sivassporjevega, pogodbo je podpisal do konca sezone z možnostjo podaljšanja.

Objavljeno
21. december 2016 18.56
regent/nogomet
J. P.
J. P.

Ljubljana - Potem ko so državni prvaki, nogometaši Olimpije, pred dnevi v svoje vrste sprejeli obetavnega makedonskega zveznega igralca Daniela Avramovskega, je danes »zmajevo gnezdo« zapustil osrednji branilec Dejan Kelhar. Izkušeni 32-letni Brežičan, ki je imel velike zasluge za klubski uspeh v minuli sezoni, se namreč seli v Turčijo k Sivassporju, ki trenutno zaseda drugo mesto na drugoligaški razpredelnici. Z novim delodajalcem se je dogovoril za sodelovanje do konca sezone z možnostjo podaljšanja.

»Poudariti želim, da je Dejan eden najvzornejših nogometašev, zaradi česar si je prestop v enega najbolj urejenih turških klubov nedvomno zaslužil. To je obenem sporočilo za ostale izkušenejše igralce, ki so Olimpiji, podobno kot Dejan, s svojim vzornim odnosom do dela in kakovostnimi igrami dali veliko in bodo tako imeli enako možnost zagotoviti si donosno pogodbo v tujini. Prepričan sem, da bo Dejan tudi v Turčiji pokazal svojo kakovost,« je ob slovesu dosedanjemu Olimpijinemu branilcu polaskal športni direktor Ranko Stojić.