Mož, ki je ustavil Olimpijo: Proučil je tudi strelce z bele točke

Najboljši igralec derbija 27. kola med Olimpijo in Celjem (0:1) je bil vratar Matjaž Rozman.

14. junij 2020 14.45
15. junij 2020 06.01
Vratar Matjaž Rozman je bil ključni adut Celjanov za zmago v Stožicah. FOTO: Voranc Vogel
Ljubljana - Čudovit fant, kot je svojega vratarja pohvalil celjski trener Dušan Kosić, morda niti ne bi bil junak, če bi njegovi kolegi v prvem polčasu dosegli še gol ali dva, toda Matjaž Rozman je na koncu prvega šampionskega derbija v 27. krogu sprejemal čestitke: ob strelcu gola Mitji Lotriču za minimalno zmago z 1:0 proti Olimpiji je bil nesporno prvi mož med zmagovalci, saj je v drugem polčasu rešil, kar se je rešiti dalo. Endriju Čekičiju je ubranil tudi enajstmetrovko.Štajerec z Dravskega polja iz Gerečje vasi je v slogu svojih let (33) prevzel odgovornost in celjske jurišnike popeljal do zmage, ki je devet tekem ...