1. SNL: Domžale so po Mariboru prizemljile še Olimpijo

Vodilni ljubljanski nogometaši ob odsotnosti Andraža Šporarja na domačem terenu žogi ne najdejo več poti v mrežo.

06. december 2015 14.25
uho-Krka - Olimpija

Ljubljana - Kar so nogometaši Domžal v prejšnjem kolu slovenskega prvoligaškega tekmovanja v sredo vzeli državnim prvakom Mariborčanom, s katerimi so se razšli brez zmagovalca in brez zadetkov, so jim danes tudi vrnili, saj so si v stožiškem dvoboju, v katerem se mreži nista zatresli, točki razdelili tudi z vodilno Olimpijo, ki tako nima več osmih točk naskoka pred »vijoičastimi«, temveč vnovič le še šest.

V ljubljanskem taboru so upali, da se jim odsotnost prvega strelca lige Andraža Šporarja ne bo pretirano poznala, toda odkar izjemnega mladega ostrostrelca ni v ekipi, so zmaji dvakrat zapored ostali brez domače zmage, pa tudi brez gola. Konec novembra so pokleknili pred Gorico (0:2), danes so se z 0:0 razšli še z Domžalami, ki so bile za nameček še boljši tekmec in so bile zmagi celo bližje kot gostitelji. Tako so zadržale tradicijo uspešnega nastopanja v Stožicah, kjer so v zadnjih osmih tekmah izgubile le enkrat. Povrhu so edina prvoligaška zasedba, ki je Olimpija v tej sezoni še ni spravila na kolena.

Domžalčani so hitro dokazali, da se v Ljubljano niso prišli le branit. Do glavnega odmora so nizali lepe priložnosti, največkrat se je v lepem položaju za zadetek znašel Matic Črnic. V 17. minuti je sprva lepo sprožil z 20 metrov, a je (nekdanji Domžalčan) Darko Brljak, ki je zamenjal standardnega vratarja Aleksandra Šeligo, žogo odbil v prečko, nato pa sta Črnicu veselje preprečila še branilca Matic Fink in Nemanja Mitrović.

Drugi del so vendarle bolje začeli gostitelji, a ko se je tekmec otresel začetnega pritiska, je pobudo zopet vzel v svoje noge in si pripravil nekaj lepih priložnosti, po zadetku je najbolj zadišalo ob poskusu Amedeja Vetriha z glavo, a je bil Brljak iz oči v oči z njim še enkrat več uspešnejši.

Krka v 5000. tekmi v 1. SNL strla odpor zdesetkane Gorice

Druga današnja tekma 21. kola slovenskega prvoligaškega nogometnega tekmovanja med Krko in Gorico, ki se je razpletla z domačo zmago z 1:0, je imela še prav poseben pečat: bila je namreč jubilejna pettisoča v državnem prvenstvu! Vse je že dišalo po tem, da se bosta tekmeca razšla brez zmagovalca, a je v 87. minuti tri točke doma obdržal rezervist Erik Gliha, ki je na igrišče vskočil komaj tri minute prej. Po podaji s kota je bil na pravem mestu in matiral dotlej nepremagljivega Grego Sorčana.

Novomeščani so tako v petnajstem medsebojnem obračunu zmagali šele četrtič, severni Primorci ostajajo pri osmih uspehih, trije dvoboji so se končali z delitvijo točk. Prvi polčas je bil sicer v domeni Gorice, ki pa jo je presekala izključitev Marshala Johnsona tik pred odhodom na odmor. Nigerijski zvezni igralec je namreč po prekršku nad Marinom Perićem prejel drugi rumeni karton in si prislužil predčasno pot pod prho. V drugem delu je imela terensko premoč številčno močnejša Krka, kronala pa jo je šele v zadnjih izdihljajih. Dolenjci imajo zdaj na osmem mestu 22 točk, toliko kot tudi Luka Koper, Rudar in Celje, medtem ko si je Gorica privoščila deveti poraz in zdrknila na četrto mesto ligaške razpredelnice.

Krka : Gorica 1:0 (0:0)

Štadion Portoval, gledalcev 150, sodnik Žganec (Ljubljana).

Strelec: 1:0 - Gliha (87.).

Krka: Barukčič, Vučkić, Mojstrovič, Ejup, Kostanjšek, Marotti, Collins, Welbeck-Maseko, Perić (od 81. Kramar), Potokar (od 63. Kastrevec), Dangubić (od 84. Gliha).

Gorica: Sorčan, Celcer, Širok, Arčon (od 78. Škarabot), Eleke, Cvijanović (od 82. Humar), Kavčič, Mevlja, Nunić, Martinović (od 90. Nagode), Johnson.

Rumeni kartoni: Marotti, Collins, Ejup, Kastrevec; Arčon, Johnson.

Rdeč karton: Johnson (45.).

Olimpija : Domžale 0:0

Štadion Stožice, gledalcev 1500, sodnik Balažič (Ljubljana).

Olimpija: Brljak, Kelhar, Ontivero (od 46. Mimoun), Zajc, Kronaveter, Matič, Fink, Bajrić (od 80. Kapun), Čale (od 46. Klinar), Mitrović, Henty.

Domžale: Vidmar, Skubic, Vetrih (od 81. Zec), Horić, Vuk (od 59. Mance), Črnic, Šišić (od 87. Požeg Vancaš), Blažič, Dobrovoljc, Balkovec, Majer.