Kurtić v polno za prvo zmago Fiorentine

Fiorentina je v tretjem kolu italijanskega prvenstva premagala Atalanto z 1:0, strelec je bil Jasmin Kurtić.

21. september 2014 23.13
Italy Soccer Serie A

Bergamo - Slovenski reprezentant v vrstah Fiorentine Jasmin Kurtić se je izkazal v tretjem kolu italijanskega prvenstva, v katerem je odločil dvoboj z Atalanto (1:0).

Kurtić je tekmo začel na klopi za rezervne igralce in v 56. minuti zamenjal Milana Badlja, na igrišču pa ni izgubljal časa in je le dve minuti kasneje natančno zadel s pomočjo leve vratnice, kar je njegov prvi gol v dresu italijanskega prvoligaša (v spodnjem videu). Fiorentina je z njegovim golom slavila z 1:0 ter vknjižila prvo zmago v sezoni. Drugi slovenski reprezentant pri Fiorentini Josip Iličić je igral vso tekmo.

Chievo z Boštjanom Cesarjem, Dejanom Lazarevićem in Valterjem Birso je izgubila domači dvoboj s Parmo (2:3). Cesar in Lazarević sta igrala vso tekmo, Birsa pa do 73. minute, ko je svoje mesto prepustil Rubenu Botti.

Palermo in Inter sta se razšla brez zmagovalca (1:1). Pri domačih je vso tekmo igral Siniša Anđelković, pri gostih pa je bil v vratih Samir Handanović, medtem ko njegov soigralec Rene Krhin ni dobil priložnosti.