Kvalifikacije za EP: prekinitev v Beogradu, le točka bledih Nemcev (VIDEO)

Še pred polčasom je sodnik prekinil kvalifikacijsko tekmo med Srbijo in Albanijo. Cristiano Ronaldo za zmago Portugalske.

14. oktober 2014 20.47
14. oktober 2014 20.45

Ljubljana - Z nocojšnjimi tekmami se je zaključil oktobrski del kvalifikacij za uvrstitev na evropsko prvenstvo 2016. V skupini E, v kateri igra tudi Slovenija, je Švica po dveh razočaranjih (proti Angliji in Sloveniji) izkoristila priložnost za prve točke, na gostovanju pri San Marinu je zmagala s 4:0. Zadeli so Haris Seferović dvakrat (10., 24.), Blerim Džemaili (30.) in Xerdan Shaquiri (87.). Na lestvici je v vodstvu Anglija, naslednji slovenski tekmec, z vsemi devetimi točkami, po šest jih imata Slovenija in Litva, po tri pa zdaj Švica in Estonija.

Na popravni izpit je po zadnjem porazu proti Poljski morala tudi v zadnjem obdobju neprepričljiva Nemčija. Slike ni popravila, saj je na tekmi, ki jo je sodil Slovenec Damir Skomina, vpisala le točko za neodločen izid 1:1. Oslabljenemu elfu je prvič uspelo zadeti šele v 71. minuti tekme, ko je bil uspešen nogometaš Real Madrida Toni Kroos. Toda v sodnikovem podaljšku je nemške navijače dodatno razočaral John O'Shea, ki je tako na najlepši način obeležil svoj 100. nastop za reprezentanco.

Nemci so tako po treh tekmah le četrti v skupini D. V drugih tekmah te skupine je Gibraltar z Gruzijo izgubil z 0:3, Poljaki in Škoti so se razšli z neodločenim izidom 2:2, potem ko so Poljaki po začetnem vodstvu sredi drugega polčasa že zaostajali. A je Arkadiusz Milik izničil trud Stevena Naismitha in izenačil na 2:2.

Vse do zadnjih sekund je bila napeta tudi tekma med Dansko in Portugalsko. Portugalski zvezdnik Cristiano Ronaldo je v 51. minuti zapravil izjemno priložnost, a se nato oddolžil tik pred koncem tekme in v sodnikovem podaljšku zadel za 1:0.

Najbolj vroče pa je bilo v Beogradu na dvoboju med Srbijo in Albanijo. Zaradi izgredov na igrišču je sodnik tekmo tik pred koncem prvega polčasa prekinil. Nad igrišče je namreč poletelo daljinsko vodeno letalo, na katerem je visela albanska zastava. Ko jo je eden od srbskih igralcev potegnil na tla, so ga napadli albanski nogometaši, prišlo je do prerivanja. Vmešali so se tudi navijači, prišlo je do vsesplošnih izgredov, tako da so imeli varnostniki in policisti veliko dela. Sodnik Martin Atkinson je moral prekiniti tekmo, ki so jo pozneje dokončno odpovedali.

Madžari so se namučili s Ferci, izid pa je bil le 1:0, edini gol je dosegel Adam Szalai. Tudi Finci so doma ostali praznih rok, premagali so jih Romuni oziroma Bogdan Stancu, ki je dosegel oba gola za končnih 2:0. Enak končni izid je bil v Grčiji, kjer so poln izkupiček odnesli gostje iz Severne Irske, Jamie Ward in Kyle Lafferty pa sta bila strelca.