Kvalifikacije za EP: Slovaki presenetili Španijo

Slovaški nogometaši so v kvalifikacijski tekmi v Žilini presenetili Špance z 2:1.

10. oktober 2014 01.00
SOCCER-EURO/

Žilina - Nogometaši Španije so v drugem kolu kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2016 doživeli nepričakovan poraz na Slovaškem (1:2).

Gostitelji so povedli v 17. minuti, ko je Juraj Kucka sprožil iz prostega strela, žoga je na poti do gola rahlo spremenila smer, vratar Iker Casillas pa ga je polomil in žogo odbil v lastno mrežo.

Španci so izenačili osem minut pred koncem rednega dela. Jordi Alba je z leve strani poslal predložek v kazenski prostor, tam pa se je dobro znašel Paco Alcacer in premagal Matuša Kozačika.

Slovaška je zmagovalca odločila le pet minut kasneje. Akcijo sta začela Michal Duriš in Marek Hamšik na desni strani, slednji je podal pred španski gol, kjer z glavo zadel Miroslav Stoch in poskrbel za izjemno veselje slovaških navijačev.

Slovaška reprezentanca se je z drugo zmago utrdila na prvem mestu skupine C (6 točk), sledijo Španija, Ukrajina in Makedonija s po tremi točkami.

Švedska in Rusija brez zmagovalca

Derbi skupine G med Švedsko in Rusijo se je končal z neodločenim izidom 1:1. Ruski nogometaši so povedli v 10. minuti z golom Aleksandra Kokorina, ki je z roba kazenskega prostora natančno sprožil v spodnji levi kot in zadel s pomočjo vratnice.

Švedska si je v 13. minuti priborila enajstmetrovko, ki pa je ni izkoristila. Sebastian Larsson je udaril v desni kot, vratar Igor Akinfejev pa je uganil njegovo namero in ubranil strel.

Domačini so končni rezultat postavili v deveti minuti drugega polčasa. Jimmy Durmaz je z leve strani napadalne polovice podal v sredino, kjer je Ola Toivonen prehitel svojega čuvaja in zadel iz neposredne bližine.

V skupini G je v najboljšem položaju Rusija s štirimi točkami, toliko sta jih osvojili tudi drugouvrščena Črna gora in tretjeuvrščena Avstrija.