Kvalifikacije za SP: Argentina z vozovnico za Brazilijo

Nogometaši Argentine so v južnoameriških kvalifikacijah s 5:2 premagali Paragvaj in se uvrstili na svetovno prvenstvo.

11. september 2013 11.00
Paraguay Argentina Soccer Wcup

Asuncion - Argentinska reprezentanca se je kot prva južnoameriška država - izjema je gostiteljica Brazilija - uvrstila na svetovno prvenstvo, potem ko je v kvalifikacijah s 5:2 premagala Paragvaj.

Argentinci so tri tekme pred koncem potrebovali le točko, a so svoje delo opravili z odliko in s »petardo« potrdili svojo udeležbo v Braziliji.

V argentinski reprezentanci so se med strelce vpisali Sergio Agüero, Angel Di Maria, Maxi Rodriguez in Lionel Messi, ki je dvakrat uspešno izvedel enajstmetrovko.

Zvezdnik Barcelone je na svoji 83. reprezentančni tekmi dosegel svoj 36. in 37. gol, s čimer je na večni lestvici na drugem mestu prehitel Hernana Crespa, na prvem je Gabriel Batistuta (56).

Na preostalih tekmah je Venezuela s 3:2 premagala Peru, Urgvaj je bil z 2:0 boljši od Kolumbije, Bolivija in Ekvador pa sta se razšla z neodločenim izidom 1:1.

Brazilci premagali Portugalsko

Gostitelji svetovnega prvenstva Brazilci so na prijateljski tekmi v Bostonu s 3:1 premagali Portugalsko, ki je nastopila brez svojega prvega zvezdnika Cristiana Ronalda.

Portugalska je povedla v 18. minuti z golom Raula Meirelesa, vendar so Brazilci še pred koncem prvega polčasa izid obrnili v svojo korist, za kar sta poskrbela Thiago Silva (24.) in Neymar (34.). Končni izid tekme je v 49. minuti postavil Jô.

Deset reprezentanc že uvrščenih na SP

Južnoameriške reprezentance v tem kvalifikacijskem ciklusu igrajo 16 tekem. Najboljše štiri ekipe se neposredno uvrstijo na svetovno prvenstvo, petouvrščena pa bo v dodatnih kvalifikacijah igrala proti Jordaniji.

Poleg gostiteljice Brazilije so si nastop na svetovnem prvenstvu že zagotovile Argentina (Južna Amerika), Italija in Nizozemska (Evropa), ZDA in Karibi (Severna in Srednja Amerika ter Karibi), Japonska, Avstralija, Iran in Južna Koreja (Azija).