Kvalifikacije za SP: Toivonen ob jubileju kaznoval nespretnost Llorisa (VIDEO)

Švedska nogometna reprezentanca je z 2:1 ugnala evropske podprvake Francoze z golom v 3. minuti sodnikovega dodatka.

10. junij 2017 01.03

Stockholm - Izkušeni 30-letni nogometni napadalec Toulousa Ola Toivonen zlepa ne bo pozabil svojega jubilejnega petdesetega nastopa v majici z državnim grbom, saj je v zadnjih izdihljajih kvalifikacijskega dvoboja za nastop na svetovnem prvenstvu prihodnje leto v Rusiji poskrbel za tri točke Švedske ob zmagi z 2:1 nad finalisti lanskega eura Francozi. Toivonen je namreč v tretji minuti sodnikovega dodatka izkoristil hudo napako tekmečevega čuvaja mreže Huga Llorisa, ki mu je pri izbijanju žoge podal dobesedno na nogo, prekaljeni napadalec pa je z več kot sredine igrišča v slogu Mileta Ačimovića mojstrsko zatresel prazno francosko mrežo.

Švedska je tako zapletla položaj v kvalifikacijski skupini A, saj se je s četrto zmago v ciklusu zavihtela povsem na vrh razpredelnice, s 13 točkami je poravnana s Francozi, ki so izgubili prvič v kvalifikacijah, pa čeravno so bili več pri žogi (56-odstotno) in več pri strelu (6:4 v okvir vrat), prav tako so izvajali več kotov (6:2). Vendar pa so prvi zadeli gostje prek Olivierja Girouda v 37. minuti, njihovo veselje pa je bilo kratkotrajno. Še pred odhodom na odmor je namreč izenačil Jimmy Durmaz. Švedi so se tako današnjim tekmecem maščevali za novembrski kvalifikacijski poraz na Saint-Denisu (1:2).

IZIDI

SKUPINA A

Belorusija : Bolgarija 2:1 (Mihail Sivakov 33./11-m, Pavel Savicki 80.; Georgij Kostadinov 90+1.)

Nizozemska : Luksemburg 5:0 (Arjen Robben 21., Wesley Sneijder 34., Georginio Wijnaldum 62., Quincy Promes 70., Vincent Janssen 84./11-m)

Švedska : Francija 2:1 (Jimmy Durmaz 43., Ola Toivonen 90+3.; Olivier Giroud 37.)

Vrstni red: Švedska in Francija po 13, Nizozemska 10, Bolgarija 9, Belorusija 5, Luksemburg 1.

SKUPINA B

Andora : Madžarska 1:0 (Marc Rebes 26.)

Ferski otoki : Švica 0:2 (Granit Xhaka 36., Xherdan Shaqiri 59.)

Latvija : Portugalska 0:3 (Cristiano Ronaldo 41., 63., Andre Silva 67.)

Vrstni red: Švica 18, Portugalska 15, Madžarska 7, Ferski otoki 5, Andora 4, Latvija 3.

SKUPINA H

BiH : Grčija 0:0

Estonija : Belgija 0:2 (Dries Mertens 31., Nacer Chadli 86.)

Gibraltar : Ciper 1:2 (Anthony Hernandez 29.; Roy Chipolina 10./avt, Pieros Sotiriou 87.)

Vrstni red: Belgija 16, Grčija 12, BiH 11, Ciper 7, Estonija 4, Gibraltar 0.